in

Jak poradzić sobie ze zbyt ciasnymi butami? Oto 5 genialnych sposobów, które polecają szewcy

Buty są jedną z najważniejszych części garderoby, choćby dlatego, że bez nich nigdzie się nie ruszymy. Z pewnością każda kobieta ma w swojej szafie parę butów, które są naprawdę piękne, ale niekoniecznie pasują, jeśli chodzi o rozmiar. Jak rozciągnąć ciasne buty? Znamy odpowiedź!

Przede wszystkim trzeba je namoczyć w alkoholu. Po wykonaniu tej czynności załóż buty i spróbuj pozostać w nich przez co najmniej godzinę. Tak, będziesz czuć się niekomfortowo, a twoje stopy będą obrzydliwie pachnieć, ale uda ci się zmiękczyć buty i uelastycznić ich najtwardsze części.

Inny sposób – ciepłe skarpety i suszarka do włosów. Załóż skarpety zimowe, wciśnij stopy (nawet siłą) w buty, podłącz suszarkę do włosów i wdmuchuj gorące powietrze do butów przez dziesięć do piętnastu minut.

Jeśli buty są wykonane ze skóry, możesz spróbować przetrzeć je olejem rycynowym i pozostawić na kilka godzin. Nie zapomnij dokładnie wytrzeć oleju, aby nie pozostawił tłustych plam!

Inny sposób – świeca. Jej głównym składnikiem jest parafina. Przetrzyj nią buty od wewnątrz i zostaw na noc, najlepiej na balkonie. Następnie dokładnie wypłucz wszystko, aby na butach nie został żaden wosk.
 

Jest też metoda stosowana przez naszych dziadków, którzy służyli w wojsku. Polega ona na włożeniu wilgotnego papieru do butów i pozostawienia go do całkowitego wyschnięcia. Najlepsze do tego będą stare gazety. Po wyschnięciu papieru wyciągamy wysuszone kawałki. Nasze buty powinny być o rozmiar większe!
 

Ostatnim ze sposobów jest wypełnienie hermetycznych toreb wodą i wsunięcie ich do butów. Po tym zabiegu wkładamy buty do zamrażarki. To może brzmieć absurdalnie, ale naprawdę działa – po dniu w zamrażarce buty będą o rozmiar większe.
 

 
Skorzystaj z jednego z tych sposób i przekonaj się sam! Teraz ciasne buty to już nie problem.