in

Wsypała kawę do popielniczki i ją podpaliła. Teraz może spokojnie odpoczywać w swoim ogrodzie!

Słońce świeci, kwiaty kwitną, a pszczoły brzęczą w naszym ogródku. Ale niestety nie wszystkie owady i zwierzęta są tak pomocne, jak pszczoły.

Różnego typu szkodniki potrafią dać nam nieźle popalić na naszej działce. Na szczęście istnieje kilka sztuczek na pozbycie się wszelkich szkodników w Naszym ogrodzie za pomocą naturalnych środków.

Mszyce
szkodniki1x
Mszyce są plagą, która będzie przejmować Twój ogród dzień za dniem. Ciężko z nimi wygrać, ale jeśli owiniesz swoje dłonie taśmą (klejem na zewnątrz) i przejedziesz nimi po roślinach, robactwo zostanie zlikwidowane. Powinieneś powtórzyć proces kilka razy, aby naprawdę pozbyć się ich raz a dobrze.

Ślimaki
szkodniki2x
Możesz zbudować granicę z igieł sosny wokół np. swojego łóżka w ogrodzie, a ślimaki będą trzymały się od niego z dala, ponieważ nie lubią tego zapachu i ciężko im będzie się przepełzać nad igłami. Równie dobrym sposobem jest też postawienie kubka piwa obok roślin, które zostały zjedzone. Jego zapach przyciąga ślimaki a one wpadają do niego i się topią.

Mrówki
szkodniki4x
Jeśli mrówki baraszkują po Twoim ogrodzie, dobrym sposobem aby je odstraszyć będzie skórka z cytryny lub ząbki czosnku. Alternatywnie, możesz posadzić lawendę, która nie tylko jest miła dla naszych oczu, ale także utrzymuje komary i mszyce z dala od nas.

Komary
szkodniki5x
Oddawanie krwi to dobra rzecz, ale lepiej oddać ją do banku krwi, a nie nieznośnym komarom. Maleńkie wampiry nie lubią silnego zapachu pomidorów. Jeśli już zdążyły Cie ugryźć, wymieszaj łyżeczkę soli z zimną wodą i umieścić go w miejscu ukąszenia. Uchroni Cię to od paru godzin nieznośnego swędzenia.

Osy
szkodniki6x
Osy nawet nie podlecą, jeśli wsypiesz trochę fusów kawy w ognioodpornym pojemniku i ją podpalisz. Nie otaczaj się słodkimi produktami, ponieważ przyciągają osy. Jeśli już zostałeś ukąszony przez osę, umieść wilgotną kostkę cukru na ukąszeniu, to powinno wyciągnąć jad. Umieszczenie połowy cebuli na użądleniu również może pomóc.
 
Krety
szkodniki7x
Jeśli krety niszczą Twój ogródek, możesz użyć trochę wody po goleniu i wlać ją do ich otworów. Silny zapach odstrasza zwierzęta bez robienia im krzywdy. Czosnku lub chrzan również dobrze się tutaj sprawdzi. Trzeba jednak pamiętać, że krety są pod ochroną! Jest też kilka pozytywnych aspektów, krety użyźnią Twoją glebę, a ziemia z ich niestety nieatrakcyjnych kopców, będzie bogata w składniki odżywcze i będziesz mógł ją wykorzystać do przesadzania kwiatków.
 
Jeże
szkodniki8x
Istnieje też wiele małych zwierząt, które pomogą Ci w walce ze szkodnikami, takie jak np. jeże, ptaki czy żaby. Dlatego warto ich jakoś do siebie przyciągnąć i zrobić dla nich kryjówki. Jeśli masz żywopłoty, stosy kamieni, staw i silnie obsadzone miejsca, zwierzęta te znajdą miejsce na schronienie i pomogą nam ze szkodnikami.
 
Inne
szkodniki9x
Jeśli zaś mowa o szczurach, myszach czy gniazdach os i szerszeni, samemu raczej nic nie zdziałasz i najlepiej będzie, gdy skontaktujesz się ze specjalistą. On będzie wiedział co zrobić. A dla Was może się to skończyć tragicznie, szczególnie w przypadku szerszeni…
 

Źródło Zdjęć:1,2,3,4,5,6,7,8,