fot. freepik.com
in

Domowy i skuteczny sposób na popękane pięty – Ciesz się pięknymi stopami!

Nasze stopy potrzebują szczególnej uwagi. To na nich skupia się cały trud dnia. Długie spacery, niewygodne buty, upały i mrozy wpływają na stan i wygląd naszych stóp. A najczęściej nie mamy czasu, aby zająć się nimi tak jak należy.

Jeśli nie pielęgnujemy odpowiednio skóry stóp, staje się ona coraz bardziej zgrubiała i w końcu zaczyna pękać. Najczęściej cierpią z tego powodu nasze pięty. Mogą pojawić się też bolesne odciski, modzele i infekcje grzybicze. Ale wcale nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy i poświęcać dużej ilości czasu, aby zadbać o swoje stopy!

Z pewnością nigdy nie chcielibyśmy, aby nasze stopy wyglądały tak jak na zdjęciu. Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale jest też niekorzystne dla naszego zdrowia. Popękana skóra częściej łapie różne infekcje, które utrudniają nam chodzenie.

Sposób na popękane pięty

Zajrzyj do swojej apteczki i lodówki, aby znaleźć tylko 2 składniki, które zapewnią gładką i piękną skórę stóp. Przygotuj tylko cytrynę i aspirynę. To wystarczy, aby zmiękczyć zrogowaciały naskórek, wyrównać koloryt skóry i zabezpieczyć ją przed infekcjami. To niezwykle proste!
Lemon slices

Składniki:

• 5 tabletek aspiryny
• Sok z jednej cytryny
• Pumeks lub tarkę do stóp
Aspirin

Jak wykonać zabieg?

Tabletki musimy pokruszyć na proszek. Możemy to zrobić w moździerzu lub zgnieść pomiędzy dwoma łyżkami. Proszek łączymy z sokiem z cytryny. Jeśli mikstura będzie sucha, możemy dodać jeszcze trochę soku z cytryny lub wodę. Musi mieć konsystencję papki, którą nakładamy na skórę stóp. Po 20 minutach spłukujemy ją pod ciepłą wodą. Następnie wystarczy zetrzeć skórę pumeksem.

Codzienne ścieranie naskórka ze stóp nie jest dobrym pomysłem, ponieważ im częściej to robimy, tym szybciej skóra grubieje. Dlatego warto regularnie pielęgnować i nawilżać stopy, aby nie było potrzeby zbyt częstego ścierania naskórka. Po szorowaniu opłukujemy stopy, wycieramy do sucha i nakładamy na nie krem nawilżający.

Taki zabieg wystarczy przeprowadzić 2-3 razy w tygodniu, aby odzyskać piękne i zdrowo wyglądające stopy.