in ,

Żadnych prusaków, pcheł ani mrówek w domu. Użyj tego składnika i pozbądź się insektów na dobre!

Większość ludzi zrobiłaby wszystko byle pozbyć się tych niechcianych intruzów z domu. Prawdopodobnie nie wiedzą, że jest coś takiego jak boraks, który szybko usunie nieproszonych gości.

Kwas borny od zawsze był stosowany w celu likwidacji robactwa. Boraks jego chemiczny kuzyn także zawiera bor i jest tańszą, skuteczniejszą, a przy tym mniej toksyczną metodą.

Musi być zjedzony przez owady.

Prusaki

To jedne z najtrudniejszych do pozbycia się insektów. Ale boraks jest w walce z nimi niezrównany. Trzeba jednak przygotować dla nich specjalną „potrawę”. Musimy poświęcić na to 12 jaj, ale czy nie warto by na zawsze pozbyć się intruzów?

Z 12 jaj ugotowanych na twardo bierzemy żółtka i mieszamy je z 70 g boraksu, dodajemy pół szklanki cukru. Następnie formujemy kuleczki i rozkładamy w miejscach gdzie widujemy prusaki. To wszystko.

Mrówki
 

 
Uwielbiają miód więc w ich przypadku to on będzie zachęcał do spożycia. Wymieszaj boraks z miodem w proporcjach 1:3 i tak przygotowaną mieszankę umieść na ścieżce mrówek.
 
Pchły
 

 
Pchły lubią zadomowić się w dywanach, pod meblami, w tapicerowanych meblach. Należy odkurzyć te miejsca, a następnie rozsypać na nie trochę boraksu. Najlepiej zrobić to wtedy gdy możemy opuścić mieszkanie na około półtora dnia. Po tym czasie wystarczy dobrze odkurzyć boraks i martwe pchły.