fot.tiktok
in

Pokazała prosty sposób na muchy. Dzięki tej jednej rzeczy będą omijać Twój dom z daleka

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie borykał się latem z problemem much? Owady te wpadają do domu i niejednokrotnie ciężko jest się ich pozbyć. Czy istnieją jakieś domowe sposoby na to, by je odpędzić? Jak się okazuje – tak! Często są o wiele bardziej skuteczne od sklepowych środków.

Gdy otwieramy okna, by nacieszyć się świeżym powietrzem, automatycznie do naszego mieszkania wpadają muchy i za nic w świecie nie chcą z niego wylecieć. Przyciągają je chociażby kosze na śmieci, pełne zgniłych owoców czy warzyw. Bywają uciążliwe, ale nie to jest najgorsze – mogą przenosić bowiem różnego rodzaju zarazki. Jak sprawić, by omijały nasz dom?

Niezwykły sposób na muchy

Pewna TikTokerka postanowiła podzielić się swoją wiedzą i pokazała, jak w prosty sposób sprawić, by muchy nie wpadały do domu. Potrzebny będzie do tego worek z wodą – wystarczy zawiesić go w oknie.

„Mały trik dla każdego, kto ma do czynienia z muchami” – przekazała kobieta w nagraniu.

TikTokerka zawiesiła foliowy worek z wodą na framudze drzwi do ogrodu.

„Nie miałam żadnych much w ciągu ostatnich kilku godzin, podczas gdy normalnie są setki i muszę korzystać ze sprayu” – zaznaczyła.

@tcfamalam #lifehack #tiktokhack #toptips #flies ##yourewelcome #itworks ♬ original sound – Tcfamalam

Obserwujący TikTokerki nie mogli uwierzyć własnym oczom. Wielu z nich skorzystało z tego triku i od razu zauważyło efekty.

„Dwa dni i miałem w domu może pięć much, zwykle pojawiają się dziesiątki” – czytamy w komentarzach.

„Zdecydowanie ogromna poprawa” – dodał internauta.

Niektórzy dzielili się też innymi pomysłami.

„Słyszałem, że jeśli umieścisz w oknie lśniące miedziaki, dla much będą one wyglądały jak oczy drapieżników, więc będą trzymać się z daleka”

Podziel się tym trikiem z innymi!

Źródło: o2.pl