in ,

Masz dość komarów? Wypróbuj ten niezawodny sposób, aby je odstraszyć.

Wyobraź sobie, że siedzisz zrelaksowany na ławce przed swoim domem, w jednej ręce trzymasz orzeźwiającego drinka, a w drugiej interesującą książkę. Jest piękna pogoda, słońce skłania się już ku zachodowi, ale mimo to wciąż przyjemnie grzeje. Brzmi idealnie prawda? Jednak jest coś, co może zakłócić twoją błogą sielankę…

Są to znienawidzone chyba przez wszystkich komary. Te małe, latające owady potrafią naprawdę nieźle zirytować i popsuć nasze wieczorne plany. Z pewnością nieraz wam również dały się we znaki, atakując wszystkich podczas grilla, czy kolacji na ganku. Szczególnie w tym roku jest ich wyjątkowo dużo i stanowią poważny problem.

Pogryzienia nie należą do najprzyjemniejszych wrażeń, a wręcz bywają naprawdę bolesne. Z pewnością zastanawiacie się jak skutecznie walczyć z tą chmarą małych krwiopijców. Rozwiązaniem, po które sięga najwięcej osób jest specjalny środek chemiczny w sprayu, który możemy kupić praktycznie w każdym sklepie.

Należy jednak pamiętać, że jest on dosyć silny i może być niebezpieczny również dla człowieka. Jest dużo naturalnych alternatywnych środków równie skutecznych w walce z komarami. Świetnie odstraszają je na przykład cytrusy oraz olejki z eukaliptusa cytrynowego i trawy cytrynowej.

My proponujemy wam rozwiązanie z wykorzystaniem właśnie tych naturalnych składników. Gwarantujemy, że jeśli wykorzystasz ten sposób na komary, już nigdy nie będą ci przeszkadzać podczas spędzania miłego wieczoru na podwórku.

Potrzebujesz tylko:
– średniej wielkości słoików
– kilku pokrojonych cytryn i limonek
– kilku gałązek rozmarynu
– olejku z eukaliptusa cytrynowego
– olejku z trawy cytrynowej
– małych podgrzewaczy

Od ciebie zależy ile przygotujesz takich naturalnych odstraszaczy. Proporcje przypadające na jeden wyglądają następująco: do słoika wrzucamy kilka plasterków cytrusów oraz dwie gałązki rozmarynu.

Następnie zalewamy to wszystko wodą do ¾ wysokości słoika. Dodajemy 10 kropli wybranego olejku ( nie wolno mieszać dwóch rodzajów) i wkładamy podgrzewacz. Ciepło, które wytworzy się podczas spalania świeczki uwolni specjalne ekstrakty, które skutecznie odgonią owady.

Ustaw tak przygotowane słoiki na swoim ganku i ciesz się spokojnym, niezakłóconym przez komary letnim wieczorem!

Na podstawie: organichealthremedies.com