CC0 / Pixabay / taniadimas
in

Gołębie na balkonie? Skorzystaj z tego prostego triku i pożegnaj problem raz na zawsze

Dla wielu z nas gołębie na balkonach są dużym problemem, z którym nie zawsze do końca wiemy, jak sobie poradzić. Czy istnieje jakiś prosty sposób na to, by je przegonić, nie wyrządzając im przy tym żadnej krzywdy? Jest kilka niezawodnych trików, które sprawią, że kłopot ten zostanie szybko zażegnany. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Sposób na gołębie

Z pewnością nikt nie chciałby sprzątać na swoim balkonie po gołębiach. Czy można sprawić, aby unikały go jak ognia? Warto na wstępie zaznaczyć, że zabrania się korzystania z wiatrówek, armatek hukowych czy też trutek – decydując się na taki krok, musimy być przygotowani na poważne konsekwencje. Takie czyny są w naszym kraju karalne.

Jeśli chcemy odstraszyć gołębie, zawsze decydujmy się na sposób, który nie wyrządzi zwierzętom krzywdy.

Najlepszym sposobem jest założenie siatki na balkon. To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w przypadku niechcianych gości, ale także wtedy, gdy mamy kota – zapewni to bezpieczeństwo naszemu pupilowi. Jeśli jednak zależy nam np. na ładnym wyglądzie balkonu, nie jest to rozwiązanie dla nas. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy istnieje inne wyjście?

Możemy zamontować na swoim balkonie figurkę kruka. Dzięki temu gołębie nie podlecą, ponieważ będą bały się większego ptaka. Jeśli jednak zdążą przyzwyczaić się do stojącej nieruchomo figurki, warto pomyśleć o tym, by w jakiś sposób się ruszała – można zawiesić ją na żyłce i przyczepić do stropu.

Oprócz tego pomocne mogą okazać się także różnego rodzaju dzwoneczki czy wiatraczki.

Podziel się tymi wspaniałymi sposobami z innymi!