in

Masz problem z wyczyszczeniem rusztu kuchenki? Z tym prostym sposobem to już przeszłość!

Każdy, kto kiedykolwiek mył kuchenkę gazową wie, że nie należy to do najłatwiejszych zadań. Niektóre zabrudzenia ciężko usunąć i trzeba szukać na to różnych sposobów. A co z rusztem? Często pomijamy jego mycie, ale dziś przedstawimy niezawodny i prosty sposób na to, jak usunąć z niego zalegający tłuszcz tak, aby nasza kuchenka lśniła czystością!

Jeśli ruszt jest niewielkich rozmiarów, zawsze możemy wsadzić go do zmywarki. Ale co zrobić, kiedy nasz ruszt jest na tyle duży, że się do niej nie zmieści? Oto sposób na to, jak wyczyścić ruszt, który jest pozornie nie do wyczyszczenia!

Czego będziesz potrzebować?
– 2 lub 3 opakowania sody oczyszczonej,
– dużą ilość ciepłej wody,
– rękawiczki,
– myjkę,
– szpachelkę,
– grubą folię,
– zszywacz do papieru.

Krok 1:

Pierwszym krokiem będzie użycie folii i zszywacza. Należy umieścić ruszt na folii i przyciąć ją na około 10 cm z każdej strony nad rusztem. Kiedy rozmiar będzie już odpowiedni, wystarczy złapać za rogi folii, zgiąć je i użyć zszywacza. W tak przygotowanej podstawce rozpoczniemy mycie rusztu!

Krok 2:

Teraz czas na obrócenie rusztu do góry nogami.Zabezpieczamy podstawkę paskami z folii. Musimy przygotować kratkę, która pomoże nam w tym, aby nie rozlała się woda.

Krok 3:

Wsypujemy opakowanie sody oczyszczonej przez powstałe kratki. Dolewamy do tego gorącej wody tak, aby pokrył się nią cały ruszt.

Krok 4:

Kolejnym krokiem będzie poruszanie rusztem po to, by powstały roztwór dostał się do każdego zabrudzenia. W takim stanie zostawiamy ruszt na czas około 3 godzin.

Krok 5:
 
Po tym czasie rozszywamy jeden róg podstawki i wylewamy wodę do przygotowanego wcześniej wiadra. Usuwamy wszystkie paski.
 

Krok 6:
 
Obracamy ruszt i zdrapujemy szpachelką zalegające zabrudzenia oraz ślady po przypaleniach. Dzięki roztworowi z sody będzie to o wiele prostsze.
 

 
Pamiętaj, aby delikatnie korzystać ze szpachelki! W innym razie uszkodzisz emalię.
 

Krok 7:
 
Ostatnim krokiem będzie przetarcie rusztu gąbką lub myjką.
 

 
To wszystko! Proste, prawda?
 
Podziel się tym pomysłem ze swoimi bliskimi na Facebooku!
 
Źródło i fotografie: youtube.com