in ,

Klienci byli wściekli, że kolejka idzie tak wolno. Gdy zobaczyli napis przy kasie, zaniemówili

Dla niektórych klientów czekanie w sklepowej kolejce może być wyjątkowo frustrujące. Czas leci nieubłaganie no ale przecież każdy klient przed nami wymaga podliczenia zapłaty i musi spakować swoje zakupy.

Szczególnie denerwujące jest to, gdy się spieszysz i masz w koszyku tylko kilka przedmiotów. Można jednak sobie tylko wyobrazić presję, jaką odczuwają niektórzy, gdy przetrzymują innych w kolejce. Nikt nie lubi być na miejscu osoby, która każe wszystkim czekać.

Klienci pewnego sklepu spożywczego zaczęli narzekać na wyjątkowo powolną kolejkę – ale w pobliżu kasy znajdował się napis, który wszystko wyjaśnił…

Sieć supermarketów w Szkocji zdaje sobie sprawę, że niektórzy ludzie potrzebują trochę więcej czasu, aby zapłacić za zakupy i je spakować, dlatego wymyślili specjalną kasę, w której klienci nie będą musieli się spieszyć. Jest to szczególnie pomocne dla osób borykających się z problemami takimi jak demencja. Ludzie, którzy utracili pamięć, mogą być cali w nerwach, gdy nadchodzi czas zapłaty za zakupy, a niecierpliwi klienci gapią się za ich plecami, pośpieszając obraźliwymi komentarzami. Kasa jest również dostępna dla osób z autyzmem, lękiem społecznym, a nawet dla rodziców, którzy robią zakupy z małymi dziećmi.

Sklep Tesco w Forres stworzył coś, co nazywa „spokojną kasą”. Pozwala to klientom na bezstresowe zakupy przy kasie. Pomysł pojawił się, gdy Wendy Menzies, doradca ds. Demencji w Alzheimer Scotland, odwiedziła sklep, aby zorganizować seminarium na temat demencji. Na świecie naprawdę wiele osób walczy z chorobą Alzheimera czy demencją. Niestety, około 25 procent z nich żyje samotnie.

Pracownik Tesco w Forres zalecił stworzenie bardziej zrelaksowanej kasy dla tych, którzy tego potrzebują. Kasjerzy są odpowiednio szkoleni, aby mogli zapewnić swoim klientom jak najlepsze wrażenia.

Znak przy kasie brzmi:
„SPOKOJNA KASA
 
Przy tej kasie możesz robić zakupy, jak długo tylko zechcesz.
 
Pamiętaj, że czas oczekiwana na twoją kolej, może trwać wyjątkowo długo.
 
Dziękujemy”

W Stanach Zjednoczonych rośnie liczba osób z chorobą Alzheimera. Według Stowarzyszenia Alzheimera obecnie ponad 5 milionów Amerykanów boryka się z tą chorobą. Pomysł taki ułatwiłby osobom starszym wygodnie robienie zakupów dla siebie. A Ty co uważasz o tym pomyśle?