in

Po raz pierwszy poszła na randkę w ciemno. Mogłaby stracić życie, gdyby nie jej wisiorek.

Jak wszyscy wiemy, przemoc wobec kobiet stanowi poważny problem, coraz częściej dochodzi do gwałtów. Kobiety na całym świecie nawet za dnia w pozornie bezpiecznych miejscach są narażone na ataki seksualne czy molestowanie.

Ten gadżet obroni Cię przed gwałtem

Na szczęście Jasmine Mustafa stworzyła coś, co ma chronić kobiety przed tego typu zagrożeniami. Założyła firmę o nazwie ROAR wraz z Antony Gold, która ma na celu ograniczenie przemocy wobec kobiet. Zaprojektowali urządzenie alarmowe o nazwie Atena, które walczy z napastnikami. Modny dodatek „pomaga wzmocnić pozycję kobiet i pomaga im żyć odważnie bez strachu”.

Aby aktywować atenę, trzeba przytrzymać przycisk przez trzy sekundy. To jedno kliknięcie sprawi, że jeden z twoich bliskich otrzyma SMS-a z lokalizacją sygnału. Można też włączyć bardzo głośny alarm, który rozproszy napastnika.

Urządzenie ma rozmiar monety.

„Polecamy athenę dziewczynom w wieku szkolnym – każdemu w mieście, uczniom w kampusie, pracującym do późna w nocy, często spacerującym lub czującym się niebezpiecznie w jakimś otoczeniu. Kobiety nie powinny zmieniać stylu życia, zmieniać zachowań, lub uczyć się środków samoobrony, aby czuć się bezpiecznie. Wystarczy to urządzenie”. Gadżet nie wkroczył jeszcze na europejski rynek, ale pomysł jest naprawdę dobry. Mamy nadzieje, że z czasem będzie lepiej dostępny i uratuje życie wielu kobietom.
 
Poniżej prezentacja urządzenia. Czy uważasz, że to dobry pomysł dla kobiet?