in

Partner co noc przejmuje Twoją przestrzeń do spania? Powstało specjalne łóżko, które rozwiąże Wasz problem!

Często zdarza się, że dwie osoby śpiące na tym samym łóżku, biją się o jego przestrzeń podczas snu – niestety we śnie człowiek nie może kontrolować swoich ruchów.

W takich „bitwach” o swoją połowę łóżka wielu z nas brało udział. Zazwyczaj kończy się to kłótniami i faktem, że obie osoby nie wysypiają się wystarczająco. A brak snu ma niestety negatywny wpływ na zdrowie.

Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie słynnego koncernu motoryzacyjnego „Ford”, stworzyli prototyp „inteligentnego” łóżka. Tak, dobrze słyszeliście, Ford nie tylko produkuje samochody.

W „inteligentnym” łóżku inżynierowie amerykańskiej firmy wprowadzili własną technologię motoryzacyjną, która reguluje ruch samochodów na pasach. Gdy tylko samochód zbliża się do pasa, koła automatycznie obracają się i odjeżdżają od niego. Coś takiego dzieje się właśnie na łóżku.

W środku wbudowana jest taśma oraz czujniki ruchu. Taśma może przemieszczać materac w różnych kierunkach. Czujniki dzielą łóżko na dwie połowy. Dlatego też, gdy tylko jedna z osób na łóżku zacznie wkraczać na przestrzeń drugiej osoby, łóżko delikatnie przewróci ją na swoje miejsce.

W tej chwili nie ma jeszcze „inteligentnego” łóżka w sprzedaży, a kiedy się pojawi, jeszcze nie wiadomo. Póki co, to tylko prototyp. Ale z pewnością, gdy wejdzie na rynek rozwiąże problem wielu par.
 
Zobaczcie sami na poniższym wideo, jak łóżko będzie funkcjonować.