in

Ta dziewczynka nie poznała smaku chleba ani cukru. Wszystko przez dietę, którą wprowadziła jej mama

Każda matka stara się dbać o zdrowie i życie swojego dziecka. Nie inaczej jest w przypadku Shan Cooper, młodej Australijki, która jest szczęśliwą matką wspaniałej córeczki.

Aby zapewnić trzyletniej Grace właściwy rozwój i zdrowe dzieciństwo, postanowiła wprowadzić specjalną dietę. Taki sposób żywienia jednych zadziwia, a innych przeraża!

Choć Grace uwielbia przebywać z dziećmi i regularnie to robi, dziewczynka choruje tylko jeden raz w roku – zimą. Choć wiele z pociech przychodzi do niej z katarem, kaszlem czy przeziębieniem, dziewczynka wykazuje się niezwykłą odpornością na wszelkiego rodzaju wirusy czy choroby. Dzięki tej diecie, jej system jest maksymalnie wzmocniony i ciężki do pokonania dla zarazków.

Matka dziewczynki wielokrotnie sama borykała się w dzieciństwie z licznymi kłopotami zdrowotnymi, w tym z ciężkimi alergiami pokarmowymi. Dlatego też zdecydowała się zadbać o swoje dziecko zawczasu i nie dopuścić do sytuacji, które sama przeżyła.

Po urodzeniu Grace, Shan od razu wprowadziła jej dietę paleo. Taki sposób żywienia, choć jest mało popularny na świecie, bazuje głównie na produktach, które były spożywane przez naszych przodków. Mowa tu oczywiście o rzeczach nieprzetworzonych, czyli oleje tłoczone na zimno, jajka, warzywa, owoce, orzechy czy też mięso – a w tym baraninę, dziczyznę, cielęcinę, indyka, kaczkę, kurczaka czy królika- ale też złowione ryby w środowisku naturalnym. Choć brzmi to niemalże dziwacznie, wielu naukowców uważa, że dzięki tej diecie człowiek jest w stanie uchronić swój organizm przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi.

Mała Grace dorasta więc bez mleka, cukru czy też masła. I choć nie narzeka, wielu ludzi mocno przeciwstawia się takiemu zachowaniu. Dieta paleo, według wielu lekarzy może być bowiem niewystarczająca dla dziecka, ze względu na brak węglowodanów i cennych białek. Shan ciężko jest zrozumieć krytykę, która padła w jej stronę już nie raz, ponieważ daje swojej córce nieprzetworzoną i naturalną żywność. Ale przecież mie karmi jej fast foodami, słodyczami i wieloma innymi szkodliwymi produktami…

Matka informuje, że w przyszłości nie będzie zabraniać córce jeść chleba czy też wypicia napoju z cukrem, jednak ma nadzieję, że Grace pójdzie w jej ślady i przeskoczy na dietę paleo, która da jej długie i szczęśliwe, zdrowe życie.

Źródło i Fotografie: instagram