fot. freepik.com
in

Jeśli śpisz z mokrymi włosami, natychmiast przestań – Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie to niebezpieczne!

Nasze matki zawsze nam powtarzały, że chodzenie spać z mokrymi lub wilgotnymi włosami jest niebezpieczne i jak się okazuje miały rację.

Spanie z mokrymi włosami

Ten nawyk może poważnie zaszkodzić twojemu zdrowiu. Mamy nadzieje, że poniższa lista przekona cię do wysuszenia włosów po kąpieli, a nie pójścia w takim stanie prosto do łóżka.

Przede wszystkim wilgoć, która pozostaje we włosach, może powodować zapalenie skóry głowy, podrażnienie czy świąd. Ponadto szkodzi objętości włosów, ponieważ zwiększa się ich porowatość. Czym jeszcze grozi spanie z mokrymi włosami? Sprawdź poniższą listę:

1. Bóle głowy

fot. freepik.com

Spanie z mokrymi włosami może powodować bóle głowy. Dzieje się tak podczas snu, gdy wzrasta temperatura ciała. Gdy ciało nagrzewa się, wilgoć zgromadzona w ręczniku, który owija włosy wokół głowy, powoduje ból głowy z powodu różnic temperatur.

2. Włosy się łamią

Mokre włosy łamią się szybciej i łatwiej. Jeśli zdecydujesz się spać z mokrymi włosami, twoje włosy są bardziej podatne na łamanie. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie kłaść się spać, gdy włosy są mokre.

3. Włosy staną się lepkie

Jeśli śpisz z mokrymi włosami, możesz spodziewać się, że twoje włosy staną się lepkie następnego ranka i splątane ze sobą.

4. Zakażenia i stany zapalne

Poduszki są idealnym miejscem dla bakterii, ponieważ pochłaniają pot czy też martwe komórki skóry. Mokre włosy wprowadzają wilgoć do poduszki, która zamienia ją w idealne gniazdo do rozwoju bakterii.

5. Swędzenie

fot. freepik.com

Spanie z mokrymi włosami może doprowadzić do świądu z powodu wilgoci wytworzonej na skórze głowy.

6. Ból mięśni

Nagłe zmiany temperatury powodują nie tylko ból mięśni, ale mogą prowadzić do skurczów, a nawet porażenia twarzy. Co może w skrajnych przypadkach doprowadzić do paraliżu całego ciała, a nawet śmierci.

7. Łupież

Wilgotna skóra głowy może zakłócać działanie gruczołów łojowych znajdujących się na skórze głowy. Może to zakłócać naturalny poziom pH skóry głowy. W rezultacie możesz cierpieć na łupież lub nadmiernie tłustą skórę głowy.

Więc jeśli chcesz zapobiec tym wszystkim chorobom i problemom, unikaj spania z mokrymi włosami.

Źródło: medium.com