fot. freepik.com
in

Śpisz nago w upały? Ekspertka ostrzega, to fatalny błąd.

Temperatury w ostatnich dniach były naprawdę wysokie. Podczas upału myślimy tylko o tym, jak się nieco ochłodzić. Dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja, jednak nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić. Czy dobrą alternatywą jest chociażby spanie nago?

Ekspertka podkreśla, że nie jest to zdrowy pomysł. Według niej nie powinno się tego praktykować. Dlaczego? Powody mogą zaskoczyć.

Spanie nago

W upalne dni nie tak łatwo zasnąć. Czy wobec tego powinniśmy zdjąć z siebie wszystkie ubrania, aby czuć się lepiej? Dr Sophie Bostock, ekspertka od snu, na łamach „Women’s Health Magazine”, apeluje, by tego nie robić.

„Powodem, dla którego mamy takie trudności ze snem, gdy jest gorąco, jest to, że polegamy na obniżaniu temperatury ciała jako bodźcu do snu. Takie wieczory zachęcają również nasze ciało do czuwania i nie pozwalają nam się właściwie odprężyć przed snem” – wyjaśnia.

Na spanie nago decyduje się mnóstwo osób. Specjalistka podsunęła jednak nieco inny pomysł.

„Widziałem wiele porad dotyczących spania nago. Ale nie są zbyt pomocne, ponieważ pot gromadzi się na ciele i nie jest usuwany przez powierzchnię odprowadzającą wilgoć – jak w przypadku ubrania – co nie pomaga w ochłodzeniu. Zatem noszenie bawełnianej piżamy lub czegokolwiek, co usuwa pot z ciała, może być lepsze niż bycie całkowicie nagim” – argumentuje dr Bostock.

Najlepszym wyjściem będzie zakładanie piżamy z cienkiego, przewiewnego materiału.

Podziel się tą ciekawą informacją z innymi!

Źródło: o2.pl