in , ,

Czy spacer jest ryzykowny w czasie pandemii? Ekspert rozwiewa wątpliwości.

Doktor Ernest Kuchar postanowił, że pomoże ludziom rozwiać wątpliwości dotyczące pandemii koronawirusa. Dzięki niemu uzyskaliśmy odpowiedzi na wiele ważnych pytań, które z pewnością nurtuje większość z nas.

W Polsce z dnia na dzień rośnie liczba zakażonych i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej. Wszyscy żyjemy teraz w ciągłym strachu i niepewności. Większość Polaków stosuje się do zaleceń rządu i przebywa w domu. Jednak pogoda coraz częściej zachęca do spacerów.

Czy możemy opuścić na chwilę dom bez obawy, że zarazimy się koronawirusem? Czy kwarantanna oznacza, że nie możemy pozwolić sobie na spacer lub wyjście z dzieckiem na plac zabaw, Gość TVN 24 wyjaśnia.

Doktor wyjaśnia, że spacery w czasie pandemii są bezpieczne, jednak trzeba się stosować do tego, aby unikać kontaktu z innymi ludźmi.

,,Park nie jest źródłem zakażenia koronawirusem. Jeżeli nikogo w nim nie ma, to ryzyko jest żadne.” – mówi gość TVN24.

A co z wycieczkami rowerowymi?
 
,,Wyobraźmy sobie taką sytuację, że jedziemy rowerem, ktoś akurat kaszle i trafia akurat w nas podczas mijania. Jak to jest prawdopodobne, kiedy nie ma ruchu wiatru? Przyjmujemy, że kontakt z osobą chorą to odległość poniżej metra przez 15 minut. Jeżeli jest on w większej odległości i trwa krócej, to do zakażenia dochodzić nie powinno.” – tłumaczy wnikliwie doktor.
 
Doktor Ernest Kuchar podkreśla, że spacer i wycieczki rowerowe są bezpieczne, jeśli stosujemy się do zaleceń. Unikajmy kontaktu z innymi ludźmi i dbajmy o higienę!

Podziel się tą ważną informacją ze swoimi bliskimi.

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl