in

Mała sówka zaprzyjaźnia się z owczarkiem belgijskim. Ta galeria zdjęć stała się hitem internetu

Często mówi się,że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale okazuje się, że pies może być również najlepszym przyjacielem małej sowy. Poznaj tę niesamowitą parę przyjaciół: psa Ingo i uroczą sówkę Poldi. Ingo to piękny owczarek belgijski i jest dość duży, a co najdziwniejsze, doskonale dogaduje się z nocnym ptakiem o imieniu Poldi.

Profesjonalna fotografka zwierząt i artystka, Tanja Brandt z Niemiec zrobiła dziesiątki niesamowitych zdjęć Ingo i Poldi, które ukazują ich przyjaźń. Poldi ma dopiero rok, a fotograf określa ich związek jako „chroniony przez protektora”.

Ingo zawsze chce mieć Poldi blisko siebie i wciąż oferuje jej swoją miłość i ochronę. Według Tanji, Poldi nie wie jak to jest żyć na wolności.

Poldi jest nieco bardziej wrażliwy niż jego bracia i siostry Wykluł się dwa dni później niż jego rodzeństwo i jest dość mały w porównaniu z innymi sowami. Krótko mówiąc, potrzebował więcej uwagi i troski niż inni. Kontrastuje to z Ingo, który ma doświadczenie w ochronie innych. Owczarek belgijski pochodzi z rodziny psów policyjnych i ma za sobą wiele trudnych chwil.

Szanują się nawzajem i potrafią się zrozumieć – napisała Tanja na swojej stronie internetowej.

Ingo może być tą bardziej opiekuńczą połówką, ale na zdjęciach widać, że Poldi uwielbia dbać o swojego kochającego czworonożnego przyjaciela. Widać, że sowa zawsze przytula się do Ingo i trzyma się blisko. Tanja uchwyciła kilka miłych, zabawnych i absolutnie żarliwych momentów z ich życia. To niezwykle słodki widok.

Tanja regularnie publikuje aktualizacje o Ingo, Poldi i ich rodzinach na swojej stronie internetowej i Instagramie. Wszystkie zdjęcia są naprawdę wspaniałe i wyjątkowe.

Kobieta lata temu wzięła udział w warsztatach fotograficznych dla początkujących i zawsze była miłośniczką zwierząt. Szczególnie lubi kły i ptaki drapieżne. Innymi słowy, Ingo i Poldi są zarówno idealni dla siebie, jak i dla Tanji.

Opiekuje się także innymi ptakami, takimi jak jastrzębie, sokoły i wiele innych sów.
Chociaż Tanja nazywa sówkę Poldi, w rzeczywistości to skrót od Napoleon.

Oczywiście, Ingo i Poldi prowadzą oddzielne życie, ale najlepsi przyjaciele regularnie spędzają razem czas, a Tanja zawsze jest blisko, by uchwycić ich piękne chwile na fotografiach.
 

 

 

 

 

 

 

 
Podziel się tym artykułem z przyjaciółmi!