in

Przedszkole nie przyjęło schorowanej dziewczynki. Powód roztrzaskał serca rodziców na kawałki.

Rodzice Sofii Zakharowej chcą tylko, aby ich dziecko cieszyło się normalnym, szczęśliwym życiem. Ale mają nawet problem z zapisaniem jej do przedszkola.

Urodziła się ze zdeformowaną czaszką i palcami u rąk i nóg, ale jej rodzice kochają ją ponad wszystko. Sofia jest zabawnym, pogodnym i szczęśliwym dzieckiem. Ponieważ rodzina mieszka na wsi w Rosji, nie mieli opcji wyboru przedszkola. Ale odpowiedź, którą otrzymali od jedynej takiej placówki w ich regionie, zmiażdżyła ich emocjonalnie.

Kierownicy przedszkola odmówili przyjęcia Sofyi, ponieważ twierdzili, że zdeformowana czaszka dziewczynki budziłaby przerażenie wśród innych dzieci. Poradzili także rodzicom, aby przed ponowną aplikacją poddali dziecko operacji plastycznej. Jednak rodzina Sofyi nie mogła sobie pozwolić na operację dziecka.

Obecnie mieszkają w mieszkaniu, w którym nie ma wody ani gazu. Żyją w biedzie, ale starają się zapewnić swojemu dziecku dobre życie. Gdyby przedszkole w Ameryce odmówiło dziecku z powodu jego wyglądu, wywołałoby to ogromne oburzenie. Niestety, Zakharovowie mieszkają w Rosji. Rosja ma pewne prawa antydyskryminacyjne, ale według organizacji charytatywnej te prawa dopiero się kształtują.

Jak dotąd Sofya rozwija się intelektualnie tak jak każde inne dziecko. Nie ma powodu, dla którego nie powinna zostać zapisana do normalnej placówki dziennej opieki. Organizacja charytatywna w ich regionie, zwana Rainbow Goodness, postanowiła pomóc rodzicom w walce o rejestrację dziecka.

Niestety nawet po zaangażowaniu Rainbow Goodness i grożeniu działaniom prawnym, organizacja opieki dziennej, która odmówiła przyjęcia Sofyi, nie zmieniła swojej polityki. Kierownicy nadal mówili rodzicom, aby dziecko przeszło operację.

Rainbow Goodness dokłada starań, aby rodzina została przeprowadzona do nowego mieszkania z ogrzewaniem i bieżącą wodą. Urzędnicy państwowi odwiedzili rodzinę i powiedzieli, że będą pracować nad przeprowadzką. Eksperci psychologii dziecięcej również poprosili przedszkole o zmianę decyzji. Stwierdzili, że im wcześniej Sofya będzie doświadczać interakcji z innymi dziećmi, tym lepiej. Pomoże to dziecku zaakceptować swój wygląd.

Ostatecznie rząd tego regionu sfinansował Sofyi operację mającą na celu zmianę jej wyglądu. Wkrótce pojedzie do Moskwy na zabieg. Rodzice tej biednej dziewczyny naprawdę mieli podważoną wiarę w ludzkość i kto może ich winić?

Gdyby nie dobroduszni ludzie w Rainbow Goodness, Zakharovowie mogliby całkowicie stracić nadzieję. Być może któregoś dnia ludzie nie będą oceniać innych po wyglądzie, ale takie historie pokazują, że świat wciąż ma przed sobą długą drogę. Proszę PODZIEL się tą ważną historią ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło i fotografie: ntv.ru