in ,

To dlatego moja mama nakładała sodę na stopy – śmiałam się z niej, a teraz sama to robię!

Tempo życia narzuca nam poszukiwanie prostych, skutecznych i przede wszystkim szybkich rozwiązań radzenia sobie z problemami, w tym także zdrowotnymi.

Ból, który jest alarmem organizmu gasimy i neutralizujemy najprostszym z możliwych sposobów – środkiem przeciwbólowym. Jeśli zdarza się to sporadycznie to nic złego się nie dzieje, ale takie rozwiązania na dłuższa metę nie sprzyjają naszemu zdrowiu.

Zawsze lepiej wtedy sięgnąć po mniej szkodliwe, naturalne rozwiązania. Mogą być także szybkie i skuteczne, ale trzeba je znać i wiedzieć jak z nich skorzystać.

1. Łagodzenie bólu poparzeń słonecznych

Słońce jest nam potrzebne jak mało co, daje nam witaminę D, tak potrzebną dla naszego zdrowia, ale brak ostrożności może skutkować poparzeniem słonecznym.

Jest na to proste rozwiązanie, które przyniesie ulgę w bólu.

Zrób napar z herbaty w garnku, wystudź, zamocz w nim ręcznik i okładaj poparzone miejsca. Tanina i teobromina zawarte w herbacie zmniejszą pieczenie, a związki zwane katechinami, wspomogą regenerację poparzonej skóry.

2. Pomoc w razie ukąszeń owadów

Uporczywy świąd po ugryzieniach jest trudny do zniesienia i nie pozwala się zrelaksować i zasnąć.

Pomogą soda zmieszana z woda do konsystencji papki i nałożona na miejsca ukąszeń. Skuteczne w łagodzeniu bólu i świądu są także cebula i olejek z drzewa herbacianego.

3. Ból gardła.


 
Zmieszaj 3 łyżki octu jabłkowego z 3 łyżkami wody. Następnie wypłucz gardło tym naturalnym lekarstwem kilka razy w ciągu godziny. Ocet pomaga zabić bakterie, które powodują ból gardła.

4. Przemęczenie
 

 
Najczęściej sięgamy po kolejną filiżankę kawy lub energetyk. Tymczasem mięta jest znacznie lepszym pobudzaczem. Można wypić miętową herbatkę albo żuć liście świeżej mięty – są bogate w witaminy C i E, kwas foliowy, wapń i żelazo.
 
5. Gojenie się ran
 

 
Miód ma właściwości lecznicze, ponieważ zawiera bakterie kwasu mlekowego. W związku z tym naturalny miód może być dobrym lekarstwem na leczenie ran.
 
6. Walka z brodawkami
 

 
Taśma klejąca jest skuteczna w walce z brodawkami! A to dlatego, że taśma przylepiona do brodawki powoduje jej śmierć. Przyklej taśmę na sześć dni, usuń, przetrzyj i usuń martwy naskórek.
 
7. Uzdrawiające namaczanie stóp
 

 
Zmęczone, obolałe i opuchnięte stopy warto wymoczyć w wodzie z płynem do płukania ust. Wystarczy do miski wlać jedną miarkę płynu, a Twoje stopy będą Ci za to wdzięczne.
 
Nie zapomnij podzielić się ze znajomymi. Być może niektóre sposoby juz znają, ale o niektórych z pewnością nie wiedzieli.