in

Soczewki toryczne na astygmatyzm.

Jak się leczy astygmatyzm?

Chociaż astygmatyzm nie występuje tak powszechnie jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność pojawia się dość często, najczęściej właśnie u osób, które mają już jedną z tych dwóch wad wzroku. Starsze pokolenie kojarzy korekcję astygmatyzmu z grubymi, niewygodnymi i mało estetycznymi szkłami do okularów. Teraz można zdecydować się na soczewki toryczne, które uwolnią nas od ciężkich szkieł. Soczewki toryczne korygujące astygmatyzm różnią się nieco od zwykłych. Mają one linię środkową, która pozwala umieścić je we właściwej pozycji w oku. Aby prawidłowo spełniały swoją rolę muszą być dobrane po dokładnym badaniu okulistycznym. W żadnym wypadku nie należy eksperymentować z samodzielnym określeniem ich parametrów, nawet jeśli mamy starą receptę i dane, które były potrzebne do wykonania okularów.

Gdzie kupić soczewki toryczne?

Decyzja o zakupie soczewek torycznych powinna wiązać się z aktualnym badaniem u lekarza okulisty. Jeżeli chcemy oszczędzić czas i jak najszybciej dostać upragnione soczewki toryczne nawygodniej skorzystać z serwisu mojepierwszesoczewki.pl. Zarejestrowani użytkownicy mogą umówić się na wizytę w najbliższym salonie optycznym współpracującym z lekarzem specjalistą. Wystarczy jedna wizyta aby dokładnie zbadać wzrok, poznać zasady użytkowania soczewek torycznych i wyjść z nimi z gabinetu. Można zapisać się do klubu mojepierwszesoczewki.pl, którego członkowie mogą liczyć na promocyjne ceny soczewek torycznych, porady i bezpłatne soczewki do testowania.

Czy użytkowanie soczewek torycznych jest trudne?

Jak przy wszystkich soczewkach kontaktowych najważniejsze jest utrzymanie higieny przy ich zakładaniu, zdejmowaniu i przechowywaniu. Ponieważ posiadają specjalną linię, która wyznacza ich właściwe usytuowanie w oku trzeba nauczyć się je zakładać ze szczególną starannością. Można wybrać soczewki toryczne jednorazowego użytku do noszenia przez 1 dzień, lub miesięczne. Jednodniowe soczewki są bardzo wygodne w użyciu – szczególnie jeśli mogą wystąpić problemy z zachowaniem higieny – na przykład w podróży. Nie wymagają także płynu do konserwacji. Są jednak trochę droższe od miesięcznych. Soczewki toryczne wbrew różnym mitom spełniają doskonale swoją rolę. Prawidłowo założone nie zmieniają swojej pozycji w oku, nie powodują zmęczenia wzroku ani innych problemów. Są niezastąpione dla sportowców i osób pracujących fizycznie. Kierowcom zapewniają o wiele szersze pole widzenia i możliwość użytkowania specjalnych okularów – przeciwsłonecznych lub przeciwmgielnych.