fot. youtube/ Big World
in

Jak szybko usunąć śnieg z dachu? To proste, potrzebujesz tylko jednej rzeczy.

Niektórzy z was z pewnością mieli to szczęście, aby spędzić w tym roku święta Bożego Narodzenia, mając za oknem śnieg. Nadaje on niezapomnianego klimatu i sprawia radość zarówno dzieciom, jak i starszym. Jednak śnieg może stać się również utrudnieniem. A wtedy trzeba myśleć o tym, jak sobie z nim poradzić.

Nikt nie chce wychodzić z domu, gdy spada on z dachu, za każdym razem, gdy otwiera się drzwi. Na szczęście ta sprytna sztuczka linowa do usuwania śniegu z dachu sprawi, że twoje zimowe obowiązki zostaną wykonane w krótkim czasie – szybko będziesz mógł powrócić do przyjemniejszych rzeczy w życiu, takich jak leżenie pod kołdrą z dobrą książką i gorącym kubkiem.

Nadmiar śniegu na dachu twojego domu może w rzeczywistości spowodować uszkodzenia, przecieki, a nawet – stosunkowo niewielkie nagromadzenie śniegu może doprowadzić do zawalenia się dachu! To może brzmieć jak praca dla profesjonalisty, ale jeśli masz młotek, linę i nie boisz się wysokości, możesz za jednym zamachem pozbyć się problemu.

Mężczyzna na filmiku pokazuje, jak to zrobić. Po wspięciu się na dach, rzuca linę z młotkiem przywiązanym do jednego końca na ziemi. Przewiązuje resztę liny na krawędziach plecaka na dachu i przeskakuje z powrotem na ziemię.

Po dotarciu na ziemię, człowiek zaczyna ciągnąć za linę, tak że sznur podskakuje pod warstwą śniegu. Jeśli kiedykolwiek spędziłeś czas na stoku, jako doświadczony narciarz lub snowboardzista, możesz prawdopodobnie zgadnąć, dokąd to zmierza!
 

Poruszająca się lina powoduje, że śnieg staje się śliski od spodu, i bez żadnych oporów, wszystko nagle ześlizguje się na ziemię!
 
Oczywiście teraz pod domem mężczyzny jest dużo więcej śniegu, ale jest to o wiele mniej kosztowny problem niż naprawa uszkodzonego dachu.
 
Usuwanie śniegu z dachu za pomocą liny jest naprawę proste – sprawdź!