in ,

Internetowe wyzwanie doprowadziło do śmierci 10-latki. Aż włosy stają dęba na myśl, co zrobiła.

We Włoszech w ostatnim czasie miała miejsce prawdziwa tragedia. Jak informuje o2.pl, 10-letnia Antonella Sicomero zginęła przez zabawę, w której wzięła udział w Internecie. Mowa o wyzwaniu na popularnej aplikacji TikTok, które miało polegać na jak najdłuższym zaciśnięciu paska wokół szyi. Ta historia po prostu nie mieści się w głowie.

Siostra znalazła ciało 10-latki na podłodze w łazience. Jak poinformował tata dziewczynki, jego córka korzystała z TikToka i YouTube w każdej wolnej chwili. Nikt nie spodziewał się tego, że zakończy się to tragedią.

Tragiczna śmierć 10-latki

Niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć o jakimś kontrowersyjnym challenge’u, który zawładnął całym TikTokiem. Biorą w nich udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie ma wątpliwości co do tego, że nie są to bezpieczne i mądre wyzwania.

W ostatnim czasie pojawił się Blackout Challenge. Polega on na zaciskaniu sobie wokół szyi paska i wytrzymaniu jak najdłużej. Doprowadziło to do śmierci 10-latki z Włoch.

Jak przekazała włoska agencja prasowa ANSA, dziewczynka użyła do challenge’u paska od szlafroka. Została znaleziona przez siostrę. Nie przeżyła.

„Moja córka, mała Antonella, umarła z powodu ekstremalnej gry na TikToku. Jak mam to zaakceptować?” – pyta zrozpaczony ojciec, jak cytuje portal o2.pl.

Dziewczynka nie wyobrażała sobie życia bez mediów społecznościowych. Korzystała z TikToka, Instagrama, Facebooka, czy YouTube’a. Prokuratura w Palermo wszczęła dochodzenie związane z rzekomym podżeganiem do samobójstwa. Wykonano sekcję zwłok.

Co na to rzecznik aplikacji TikTok?

„Nie zezwalamy na treści, które zachęcają, promują lub gloryfikują niebezpieczne zachowania, które mogą prowadzić do obrażeń. Nasze zespoły dokładają wszelkich starań, aby identyfikować i usuwać treści naruszające zasady”

Sytuacja ma być na bieżąco monitorowana przez TikToka.

„Chociaż obecnie nie znaleźliśmy na naszej platformie dowodów na treści, które mogłyby zachęcić do takiego incydentu poza platformą, będziemy nadal uważnie monitorować w ramach naszego ciągłego zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa naszej społeczności”

Najszczersze kondolencje dla rodziny 10-latki…

Źródło: o2.pl