in

Wspaniała suknia ślubna Celine Dion jest nadal uważana za jedną z najbardziej spektakularnych w historii.

Ślub Celine Dion i Rene Angelil był naprawdę wyjątkowy, a historia ich miłości jest fascynująca. Para żyła w doskonałej harmonii przez ponad dwadzieścia lat, aż do śmierci Rene: zmarł na zatrzymanie krążenia w styczniu 2016 r.

Para pobrała się w 1994 roku. Na tę uroczystość z niecierpliwością czekały miliony ludzi na całym świecie. Miejscem ceremonii była katedra w Montrealu – Bazylika Notre Dame, w której dziennikarze i ekipy filmowe z różnych krajów zgromadziły się w dniu wyznaczonym na wesele. Tysiące fanów piosenkarki płonęło z niecierpliwości w oczekiwaniu na moment, kiedy drzwi kościoła się otworzą, a ślubny wizerunek panny młodej pojawi się publicznie.

Celine wybrała naprawdę wspaniałą sukienkę: śnieżnobiałą i luksusową, jednym słowem – widowiskową.

Lista gości była pełna nazwisk sławnych ludzi: prawników, premierów, artystów, śpiewaków. Sławni rodacy Celine przybyli, by pogratulować parze, nawet kanadyjski polityk Brian Mulroney, a także odnoszący sukcesy producent David Foster. Nawiasem mówiąc, David o Celine i Rene powiedział kiedyś: „To jedna z najbardziej cudownych i szczerych par, jakie znam”.

Znajomość małżonków wydarzyła się wiele lat przed ich ślubem: w 1980 roku. Celine miała zaledwie 12 lat, a jej przyszły mąż – 38. W tym czasie stał się już odnoszącym sukcesy menedżerem projektów muzycznych.

Talent Celine zaczął się objawiać już we wczesnym dzieciństwie, a Angelil od razu dostrzegł potencjał dziewczyny. Dzięki jego wierze w nią narodził się pierwszy album piosenkarki „La voix du bon Dieu” (1981). Należy zauważyć, że Rene podejmował wielkie ryzyko, promując młody talent w showbiznesie, postawił wszystko, aby piosenki Celine dotarły do słuchaczy. Możemy więc powiedzieć, że to dzięki Rene Angelil wszyscy znamy i kochamy dzieła Celine.

Para ma troje dzieci: Rene-Charles, który ma obecnie 18 lat, oraz 9-letnie bliźniaki Nelson i Eddie.
 
Trudno nie zgodzić się, że ślub dla któregokolwiek z nas jest szczególnym dniem, który pozostanie niezapomniany na całe życie. I w tym dniu każda panna młoda czuje się nadzwyczajnie, dlatego tak bardzo ważna jest dla niej sukienka, która zawsze będzie ją wyróżniać w tłumie. Wiele osób wciąż uważa, że ​​suknia ślubna Celine Dion jest jedną z najbardziej eleganckich w historii. A Ty co o tym myślisz? Daj znać w komentarzach!