in

Z pomocą wojska wszyscy mieszkańcy kraju zostaną przebadani – Nasi sąsiedzi zaczynają wielką akcję

Nasz sąsiedni kraj postanowił przeprowadzić akcję na wielką skalę. Jak się okazuje, test na koronawirusa będą mieli wszyscy mieszkańcy kraju poza dziećmi do 10. roku życia. Jak informuje Polsatnews.pl, testy mają być całkowicie darmowe, akcja zacznie się już w następnym tygodniu. Premier kraju podał szczegóły.

„To będzie operacja, jakiej Słowacja jeszcze nie przeżyła” – podkreślił w sobotę na konferencji prasowej premier Igor Matovicz.

Bezpłatny test na koronawirusa

W następnym tygodniu w całej Słowacji odbędzie się wielka akcja. Każdy mieszkaniec będzie miał okazję zrobić test na COVID-19 zupełnie za darmo.

„Słowacja przygotowuje się do przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa wszystkim mieszkańcom kraju, z wyjątkiem dzieci do 10 lat” – powiedział Igor Matovicz, jak cytuje Polsatnews.pl.

Personel medyczny, który pracuje przy osobach chorych na COVID-19 nie będzie angażowany w akcję. Przeprowadzi ją i zabezpieczy wojsko. Znamy już szczegóły.

W następny weekend test na COVID-19 będą przechodzić mieszkańcy trzech powiatów, w których sytuacja epidemiologiczna jest najgorsza. Według Igora Matovicza pozwoli to na zweryfikowanie techniki testów i na tworzeniu miejsc do odebrania próbek. W reszcie kraju testy będą przeprowadzane w kolejnym tygodniu.

Ci, którzy otrzymają pozytywny wynik testu, będą musieli pozostać w domach na kwarantannie. Póki co nie jest pewne, czy mowa o obowiązku, czy może jednak test będzie można wykonać dobrowolnie.

źródło: polsatnews.pl