in

Słoń czeka na powrót najlepszego przyjaciela – obserwuj moment, kiedy ten skrada się za rogiem

Słonie są jednym z najbardziej inteligentnych zwierząt na świecie, a ich mózgi są podobne do ludzkich. Ale słonie są nie tylko inteligentne – są też bardzo towarzyskie.

Te piękne zwierzęta mają zdolność komunikowania się między sobą za pomocą różnego rodzaju dźwięków, między innymi ostrzegania przed możliwymi niebezpieczeństwami. Podobnie jak my ludzie, również lubią bawić się i okazywać emocje.

W The Elephant Sanctuary w Tennessee, chore i starsze samice słoni otrzymują bezpieczne otoczenie, aby przeżyć resztę swoich dni, w otoczeniu fachowego personelu, który zaspokaja ich indywidualne potrzeby.

W sanktuarium jest obecnie 10 słoni, które nie są dostępne dla publiczności.
 
Wszystkie tworzą zgodne stado i przyjaźnią się ze sobą, ale jeden słoń, Tara, rozwinął szczególną przyjaźń – z psem o imieniu Bella. One wszystko robią razem.

Niestety pewnego dnia Bella zraniła się i nie mogła chodzić, została zabrana na trzytygodniową rehabilitację do ośrodka.
 

 
Tara była smutna i przygnębiona widząc, że Bella tak bardzo cierpi – i nie chciała porzucić przyjaciółki.
 
Przez trzy tygodnie, zamiast wędrować po 730-hektarowym terenie sanktuarium, Tara stała przed centrum zabiegowym, czekając, aż Bella wyjdzie.
 

 
Po upływie 3 tygodni i wystawaniu w tym samym miejscu dzień po dniu, tydzień po tygodniu, 35-letni słoń w końcu doczekał się na swoją najlepszą przyjaciółkę.
 
Obejrzyj niesamowite nagranie i nie zapomnij podzielić się ze swoimi przyjaciółmi i rodziną tą piękną historią o tak nieprawdopodobnej przyjaźni.