in ,

Osoby, które ślinią się w czasie snu, mogą być szczęśliwsze – Koniecznie przeczytaj, jak to możliwe.

Sen jest kluczowym elementem do tego, aby nasz organizm się zregenerował. Dzięki niemu mamy siły, aby zmagać się z trudami dnia codziennego, biegać z miejsca do miejsca i pracować. Dlatego każdy powinien zdawać sobie sprawę z jednego faktu: musisz się WYSPAĆ!

Wiele osób, kiedy śpi, ślini się, jednak tylko część z nich jest świadoma, dlaczego tak się dzieje.

Dlaczego niektórzy ludzie ślinią się, gdy śpią?

Ślinienie się nie należy do rzeczy najprzyjemniejszych. Może ono utrudnić spokojny sen. Pomijając już to, że może stać się to uciążliwe dla osoby, która śpi razem z nami w jednym łóżku. Okazuje się, że ślinienie się może być spowodowane szeregiem czynników, m.in. pozycją podczas snu, stresu, leków, które przyjmujemy czy kłopotów z gardłem – informuje Tommorow Magazine.

Przyczyną tego może być też to, że organizm w ten sposób radzi sobie z trawieniem czy dezynfekcją jamy ustnej.

Czy należy się tego obawiać?
 
Jeśli nie dopasujemy do siebie wspomnianych wyżej negatywnych czynników – to nic. Ślinienie się może oznaczać również coś innego, a mianowicie to, że… dobrze się wysypiamy! Tak, właśnie tak! Może być to znakiem, że nasz sen jest dobry i sprawia naszemu organizmowi radość. Nie ma się czym przejmować, bowiem doświadcza tego więcej ludzi, niż mógłbyś przypuszczać.
 
Ślinienie się w czasie snu może być wskaźnikiem, że weszliśmy płynnie w najważniejszą fazę snu – fazę REM.
 
Zostało to szczegółowo opisane w artykule w The Daily Mail. Warto wiedzieć, że dobry sen może dawać więcej radości niż pochwała ze strony szefa czy wygrana w zdrapce. Jest to klucz do naszego dobrego samopoczucia. Klucz, bez którego nie otworzą się dla nas drzwi do szczęścia. Taki był również wynik badania przeprowadzony przez brytyjską sieć Sainsburys.
 

 
Tak więc… o ile ślinienie nie jest związane z chorobą, nie ma się czego obawiać! 🙂
 
Jeśli również o tym nie wiedziałeś, podziel się ze znajomymi! To niezwykle istotne – pamiętajcie o tym, aby dobrze spać!