fot. Zara Owen
in

Poszła do klubu nocnego. Rano obudziła się ze śladem po igle, jest pilny apel.

W ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii rośnie liczba napaści na tle seksualnym w klubach nocnych. Następnego dnia poszkodowane osoby nie są w stanie sobie niczego przypomnieć. Na ich rękach albo nogach widać niewielkie ślady po igle. Policja ostrzega przed napastnikami, którzy wstrzykują narkotyki. Robią to w taki sposób, że ofiara nie jest w stanie tego poczuć.

Nastolatki coraz częściej boją się imprez w klubach nocnych. Szczegóły opisane zostały m.in. w „Daily Mirror”.

Impreza, która może zakończyć się tragedią

Studentka University of Nottingham Sarah Buckle zdecydowała się podzielić swoją historią z innymi, aby możliwie jak największa ilość osób zdawała sobie sprawę z zagrożenia, jakie na nich czyha.

„Wyszłam jak zwykle z przyjaciółkami do klubu nocnego. Pamiętam jak podchodziłam do baru, szłam do toalety i do fotobudki. A potem mam dziurę w pamięci” – relacjonuje w rozmowie z CBS.

Sarah wspomina, że kiedy wróciła do domu, bardzo bolała ją noga. Myślała, że się w coś uderzyła, ale nie znalazła żadnego siniaka. Na jej nodze widniał jednak ślad po igle.

„Z bólu nie mogłam chodzić i kulałam. Jedyne co zauważyłam na nodze, to niewielki ślad, jakby po igle. Poszłam do szpitala i poprosiłam o test na obecność narkotyków. Powiedziano mi, że wszystkie podejrzane substancje po takim czasie musiały już opuścić mój organizm” – dodaje nastolatka.

Studentka boi się, że igła mogła być niezdezynfekowana. Obecnie czeka na wyniki testu na HIV.

Policja hrabstwa Nottinghamshire rozpatruje przynajmniej dwanaście tego typu zgłoszeń. Póki co zatrzymano jednego podejrzanego.

„Te przypadki różnią się od tego z czym mierzyliśmy się do tej pory, czyli dosypywania różnych substancji do drinków. Ofiary twierdzą, że wyraźnie czuły ukłucie igły” – zaznacza nadinspektor Kathryn Craner.

Nastolatkowie postanowili zorganizować akcję i zbierają podpisy, mające przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w klubach nocnych. Ci, którzy wchodzą na imprezę, mieliby być przeszukiwani. W zaledwie parę dni zebrano 160 tys. podpisów, więc rozpatrzy to brytyjski parlament.

W sprawie tej wypowiedziała się także irlandzka gwiazda Nia Gallagher. Na TikToku podzieliła się filmikiem, w którym ostrzega dziewczyny przed imprezami w klubach nocnych.

„Wiemy, jak zapobiec dosypaniu czegoś do drinka, znamy trik z zasłanianiem szklanki ręką. Ale jak możemy zapobiec ukłuciu w ramię, w nogę, w szyję? Co powinniśmy założyć, jak się zachowywać? (…) Uważajcie na siebie i otaczajcie się ludźmi, których znacie” – radzi influencerka.

@nia_gall

Stay Safe out there guys💓

♬ original sound – 💜Nia✨

Źródło: o2.pl