in

Rząd wyjawił liczbę niepożądanych odczynów poszczepiennych. Dane zaskakują.

Pandemia koronawirusa wciąż daje się we znaki. Niemal każdego dnia dowiadujemy się o zatrważającej liczbie zakażeń i zgonów. Pojawienie się nowej mutacji stało się tylko kolejnym powodem do obaw.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 029 nowych przypadkach koronawirusa, najwięcej z województw: mazowieckiego (776), śląskiego (671), małopolskiego (585) oraz wielkopolskiego (492). Zmarło 38 chorych na COVID-19.

Skutki uboczne szczepionki

W czasie pandemii musimy pamiętać o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i ludzi wokół nas. Z pomocą przychodzą maseczki ochronne, dezynfekcja, zachowywanie dystansu i szczepionki.

Do tej pory w naszym kraju przyjętych zostało ponad 46,1 mln dawek preparatów przeciwko COVID-19. Z rządowych danych dowiadujemy się, że zgłoszono ok. 16,6 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Niepożądane skutki w większości przypadków były łagodne i występowały przez krótki czas po przyjęciu preparatu. Najczęściej było to zaczerwienienie i chwilowa tkliwość w miejscu podania dawki. Oprócz tego pojawiały się: ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka i zawroty głowy.

Do tej pory dwie dawki preparatu Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jedna dawka szczepionki Johnson & Johnson zostały przyjęte przez 20 922 571 osób, zaś trzecia dawka – przez 6 089 485 osób.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: PAP