in

Ratownicy znaleźli skulonego w śniegu psa. Byli w szoku gdy zobaczyli co ukrywał.

Syberia jest jednym z najtrudniejszych na świecie miejsc do życia. Dorosły, silny człowiek musi być bardzo ostrożny i nie oddalać się na samotne wędrówki. Tymczasem w takich warunkach zostało porzucone 2-letnie dziecko. Jego szanse na przeżycie były nikłe.

Temperatura wynosiła wtedy -12 stopni Celsjusza. Matka chłopca porzuciła go na pewną śmierć. Nie byłby w stanie samodzielnie przetrwać w tym zimnie gdyby nie to, że znalazł go pies i zrobił coś niesłychanego.

Otulił go swoim ciałem i ogrzewał nie ruszając się z miejsca. Jakby dokładnie wiedział, że tylko to może uratować dziecko przez zamarznięciem.


 
Pozostał przy chłopcu dwa dni, cały czas usiłując oddać mu trochę własnego ciepła. Po śladach oceniono, że oddalał się na kilka metrów być może wypatrując pomocy, ale zaraz wracał i tulił chłopca do chwili kiedy zostali zauważeni przez sąsiadów.
 

 
Mały miał hipotermię, ale otrzymał szybką pomoc i wyszedł z tej strasznej przygody bez uszczerbku na zdrowiu. Matka usłyszała zarzuty i stanie przed sądem.
 
Nie ma wątpliwości jak skończyłaby się ta historia gdyby nie ten niezwykły pies…

Źródło i Fotografie: dailymail.co.uk