in ,

Znalazła na plaży skrzynię. Nie do wiary, co znajdowało się w środku – „Byłam w szoku”

W ostatnim czasie na jednej z angielskich plaż dokonano niesamowitego odkrycia, które w momencie odbiło się głośnym echem na całym świecie. Pewna kobieta odnalazła tam skrzynię ze skarbami pochodzącymi z dawnych czasów. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Co takiego znajdowało się w skrzyni? Czy było dużo warte? Do kogo wcześniej należał skarb? Znamy szczegóły, wiele osób będzie zaskoczonych.

Znalazła to na plaży

Jennie Fitzgerald wybrała się na rodzinny wypad w przyczepie kempingowej do Happisburgh w hrabstwie Norfolk, które znajduje się na północny wschód od Londynu. 20 marca 2022 roku kobieta zdecydowała się nieco posprzątać plażę. Wtedy wpadła na wyjątkowy skarb.

„Zauważyłam, że ma mosiężny zamek. To była skrzynia skarbów” – tłumaczy 38-latka dla „BBC”.

Jennie od razu chwyciła za telefon. Na miejscu pojawił się jej mąż. Zabrali skrzynię do przyczepy i tam ją otworzyli. Co znajdowało się w środku?

„Zaczęły wypadać monety, potem klejnoty, zegarek kieszonkowy, żelazny klucz i srebrny uchwyt na zapałki z wygrawerowanym imieniem Ernest. Ostatnią rzeczą była duża ozdobna butelka perfum. Byłam w szoku. Po prostu siedziałam i patrzyłam na wszystkich” – relacjonuje Brytyjka.

Kobieta policzyła, że w skrzyni było około 100 monet, przede wszystkim pochodzących z epoki wiktoriańskiej. W tym przekonaniu utwierdzają symbole na skrzyni – mała korona i symbol VR.

Skrzynia skarbów została przekazana Radzie Hrabstwa Norfolk. Eksperci będą oceniać, ile jest ona warta i do kogo wcześniej należała.

Źródło i miniaturka: BBCLookEast