screenshot: Youtube/TheCrunchyHousewife
in

Wyrzucasz skorupki po jajkach? Kiedy to przeczytasz, już nigdy tego nie zrobisz!

Jest to główny składnik śniadania w niedzielę rano: Jajka to główny składnik porannego śniadania. Czy to jajecznica, czy jajka ugotowane na miękko czy na twardo… A co ze skorupkami po jajkach? Wiadomo jak zwykle lądują w koszu… Ale jak się okazuje to wielki błąd!

Nie pozwól by się zmarnowały! Zamiast wyrzucać, możesz ich ponownie użyć, aby poprawić swoje zdrowie! Nie wiele osób o tym wie ale skorupki kurzych jaj zawierają około 90% czystego wapnia! Są bogate także w stront, fluor, selen, żelazo i cynk. Regularne spożycie skorupek wzmacnia mięśnie i kości, zapobiega łamliwości włosów oraz paznokci, łagodzi zaparcia, wspomaga regenerację skóry, poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego, działa bakteriobójczo, a nawet obniża poziom cholesterolu.

Teraz pada pytanie: Jaki jest najlepszy sposób, aby skonsumować skorupkę jajek? Odpowiedź jest dość prosta: w postaci proszku! Pokażemy Ci, jak uzyskać proszek z resztek skorupek po jajkach, który można dodać do potraw lub zjeść w proszkowatej formie.
Krok 1:
Umieść skorupki po jajkach w durszlaku. I dokładnie umyj pod bieżącą wodą.
skorupkipojajkach3x

Krok 2:
Teraz wystarczy rozgrzać duży garnek z wodą i ostrożnie dodać chochelką skorupki do garnka. Gotuj je w gorącej wodzie przez 10 minut – to usunie z nich wszelkie bakterie i zarazki. Upewnij się, że wszystkie skorupki są pod wodą w procesie gotowania a nie pływają na powierzchni wody.
skorupkipojajkach4x
Krok 3:
Włącz piekarnik i rozgrzej go do temperatury 95 stopni.
skorupkipojajkach5x
Krok 4:
Wyjmij skorupki z wrzącej wody i pozostaw do wyschnięcia. Potem ułóż je na dużej blasze i włóż do rozgrzanego piekarnika na około 15 minut.
skorupkipojajkach6x
Krok 5:
Po 15 minutach, kiedy już będą ładne i złociste, pozwól im ostygnąć. Następnie użyj blendera lub młynka do kawy i zmiel je na proszek.
skorupkipojajkach7x
Nasz proszek ze skorupek jest już gotowy. Możemy go dodać do posiłków lub regularnie spożywać na łyżeczce (1/2 łyżeczki dziennie to idealna ilość, zawiera około 400 mg wapnia). Regularnie spożywając ten proszek zaopatrzysz swój organizm w mnóstwo cennych składników odżywczych i poprawisz jego kondycję.
skorupkipojajkach8x

Źródło Zdjęć:youtube