in

Od dziś już nigdy nie wyrzucisz skórki od arbuza. Wystarczy, że poznasz jej zaskakujące właściwości!

Zazwyczaj, kiedy mówimy o arbuzie, wyobrażamy sobie owoc, który jest niezwykle soczysty, pełen witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jednak niewiele osób jest świadomych tego, że jego skórka również jest niezwykle wartościowa.

Okazuje się, że twardawa powłoczka arbuza o biało-zielonym zabarwieniu jest o wiele zdrowsza niż pozostała część arbuza, którą zazwyczaj jemy!

Gwarantujemy, że gdy odkryjesz sekret tego, co znajduje się w skórce, nigdy już jej nie wyrzucisz. Warto wspomnieć, że niektóre z krajów Azji Południowej czy USA dodają tę część jako składnik do sałatek.

Skórka jest źródłem witaminy A, B6 i C, a także magnezu, potasu i cynku. Każda z tych witamin i minerałów przyczynią się do lepszej pracy organizmu i większej energii. Poza tym skorupka zawiera likopen. Czym on jest? To silny przeciwutleniacz, który pomoże zapobiec przed wieloma chorobami. Poza likopenem zawiera też cytrulinę, która jest konieczna do właściwej pracy mięśni. Dzięki niej można dość szybko przybrać na masie. Z drugiej jednak strony, znajduje się w niej błonnik stymulujący utratę zbędnych kilogramów.
 

 
Jeszcze jedna zaleta cytruliny jest taka, że powoduje ona zmniejszenie niepokoju, dzięki czemu możemy liczyć na długotrwały relaks. Ma również właściwości diuretyczne i przyczynia się do eliminacji nadmiaru płynów w naszym organizmie.
 
Jak zjeść skórkę od arbuza?
 
Najlepiej posiekać ją na małe kawałeczki i dodać do sałatki. Dobrym pomysłem jest również zrobienie z nich koktajlu.
 
Pamiętaj, żeby nie wyrzucać tej części owocu! Należy czerpać ze wszystkich jego dobrodziejstw 🙂