in , ,

Które sklepy zostaną zamknięte? Jest ich o wiele więcej, niż myślimy

Od wielu dni Polacy zastanawiają się, czy sklepy zostaną zamknięte. Jeśli tak, czy zostaną zamknięte wszystkie? Znamy odpowiedź – jest już oficjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia!

Przez najbliższe dwa tygodnie nie będziemy mogli korzystać z usług wielu sklepów.

Bardzo możliwe, że sytuacja ta przedłuży się – ustawa założyła 10 dni, ale możliwe jest przedłużenie o 20 dni, a następnie o miesiąc.

Które sklepy zamknięte przez koronawirusa?

Co w takim razie z galeriami handlowymi? To właśnie w nich zostaną głównie pozamykane sklepy. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało zakaz handlu: odzieżą, artykułami do gospodarstwa domowego, sprzętem RTV, AGD, obuwiem, meblami, artykułami piśmienniczymi i księgarskimi.

Póki co nie ma obaw co do sklepów spożywczych, drogerii, sklepów zoologicznych (które nie są w galeriach), punktów usługowych takich jak pralnia czy apteka.

Poza tym zostaną zamknięte siłownie, kluby fitness, baseny oraz niektóre działalności agroturystyczne.

Koniec z jedzeniem w restauracji przy stole. Możliwe jest jedynie wydawanie dań na wynos.

Wprowadzony zostaje także zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób w celach publicznych, kultowo-religijnych czy państwowych. Zamknięte są kina, teatry, wszystkie miejsca kultury.


Rząd uspokaja Polaków, że sklepy spożywcze będą otwarte i nie zabraknie w nich żywności.
 
Wszystkie te działania są wprowadzane po to, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zostańmy w domu!