in ,

Sklepy będą krócej otwarte. Wszystko przez drogi prąd, znamy szczegóły

Czy to możliwe, by lada moment sklepy były otwarte krócej ze względu na ceny prądu? Jak się okazuje, mnóstwo sklepów postanowiło zmienić swoje godziny otwarcia i tym samym nieco zaoszczędzić.

Przykładem takich sklepów jest Netto i Aldi – już niebawem niektóre z marketów będą czynne krócej.

Zmiany godzin otwarcia

Rosnące ceny to problem, który wymaga szukania rozwiązań. Dotyczy to zarówno klientów, jak i przedsiębiorców. Jak z drożyzną radzą sobie supermarkety?

Na rynku sklepów wielkopowierzchniowych lada moment może nastąpić prawdziwa rewolucja. Z jednej strony markety chcą zachować jak najniższe ceny, a z drugiej nie tracić pieniędzy. W związku z tym pojawił się pomysł skrócenia godzin otwarcia.

Takie rozwiązanie pojawi się w niektórych sklepach Netto – markety będą otwierane godzinę później lub zamykane godzinę wcześniej. Nastąpią także zmiany w oświetleniu.

„Według medialnych doniesień nad podobną zmianą ma zastanawiać się też Aldi. W czasach rekordowej inflacji i kryzysu energetycznego inne znane firmy handlowe również rozważają takie ruchy” – czytamy dzięki „Business Insider”.

W przypadku sieci Kaufland taka decyzja została podjęta już w październiku – skrócono godziny otwarcia. Biedronka ma za to w planach instalacje fotowoltaiczne.

Podziel się tymi ciekawymi informacjami z innymi!