fot. ilustracyjna: freepik
in

Zamiast kropel wlała do oczu toksyczny klej. Aż ciężko uwierzyć w to, co jej się stało.

Regina Amorim cierpi na jaskrę. Musi pamiętać o tym, aby regularnie stosować krople do oczu. Którego razu poprosiła swojego męża o to, żeby je podał. Nie spodziewała się jednak, że przez jego roztargnienie, wpuści do oczu… silnie toksyczny klej. Doszło do sklejenia powieki i zaczął się prawdziwy dramat.

Krople do oczu leżały w lodówce obok kleju, który mąż włożył, żeby nie zepsuł się pod wpływem wysokiej temperatury.

Tragiczna pomyłka

Brazylijka z Cachoeiro de Itapemirim w stanie Espírito przeżyła prawdziwe piekło po tym, jak zamiast kropel do oczu, wpuściła sobie toksyczny klej. Jej mąż nie dosłyszał i myślał, że prosi o klej (słowo „klej” to w języku portugalskim „cola”, a krople do oczu „colirio”).

Regina Amorim już po chwili nie mogła wytrzymać z bólu.

„W chwili, gdy krople dotknęły mojego oka, poczułam silne pieczenie. Myślałam, że moje oko zaraz eksploduje” – wspominała Regina Amorim, jak cytuje „The Mirror”.

 

Kobieta natychmiast została przetransportowana do szpitala. Okulistka Liana Tito przekazała, że doszło do silnego poparzenia oka. Niewykluczone, że stan zdrowia będzie się pogarszał i dojdzie nawet do utraty wzroku.

„Klej przyklejony do rzęsek może utworzyć skorupę, która ociera się o rogówkę, powodując rozległe uszkodzenia. Jeśli jednak dojdzie go pogorszenia, utworzą się wrzody bakteryjne, co wiąże się ze zmianami i nieuchronnym ryzykiem perforacji i ślepoty” – wyjaśnia Liana Tito, jak cytuje „The Mirror”.

Z pewnością nikt nie chciałby być ofiarą takiej pomyłki. Aż ciężko sobie wyobrazić, co musi czuć teraz kobieta.

 

Źródło: The Mirror