Agnieszka Pocztarska jest pasjonatką czytania etykiet na produktach spożywczych. Na swoim profilu na Instagramie (@czytamyetykiety) publikuje recenzje produktów spożywczych i kosmetycznych. Ostatnio odwiedziła dyskont Biedronka, aby przyjrzeć się kilku najtańszym produktom.
Skład produktów z Biedronki
Agnieszka Pocztarska to osoba, która zwraca uwagę na skład produktów i ich jakość, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej ludzi zwraca uwagę na zdrowe odżywianie. Jej kanał na Instagramie cieszy się dużą popularnością, a jej rady i spostrzeżenia mogą pomóc innym w wyborze zdrowych i wartościowych produktów spożywczych.
Wśród przetestowanych produktów największe wrażenie zrobił na niej chleb pszenno-żytni „Piekarnika dla Ciebie”, którego skład jest dla niej za bez zarzutu. Chleb ten zawiera mąkę pszenną, mąkę żytnią, zakwas żytni, wodę, drożdże i ekstrakt ze słodu jęczmiennego. J
est to dobrej jakości pieczywo, pozbawione spulchniaczy, konserwantów i ulepszaczy, a jego cena wynosi tylko 2,75 zł, co jest o wiele niższe niż w innych piekarniach czy sklepach.
„Czy tanie to zawsze słabe? Okazuje się, że niekoniecznie! Odwiedziłam Biedronkę, wyszukując dla Was najpopularniejsze produkty w najniższych cenach, jakie znalazłam na półkach” – napisała w poście na Instagramie.
Instagramerka zwróciła też uwagę na inne produkty, takie jak dżem truskawkowy, hummus, mielonkę tyrolską, ser żółty, parówki z kurczaka, serki, sos do spaghetti, pitny jogurt i masło.
Oceniając skład tych produktów, stwierdziła, że parówki zawierają niekorzystny azotyn sodu i sztuczne aromaty, a ser w składzie posiada chlorek wapnia. W kwestii mielonki zauważyła skrobiowe wypełniacze, sztuczne aromaty i konserwanty, a w przypadku dżemu – za mało owoców. Pozostałe produkty nie budziły jej zastrzeżeń.