in

W lodach wykryto koronawirusa! Trwają poszukiwania klientów, którzy je kupili.

W ostatnim czasie eksperci dokonali szokującego odkrycia. Lody, które zostały wyprodukowane przez Tianjin Daqiaodao Food Company miały w sobie COVID-19. Potwierdzono to testami przeprowadzonymi w jednej z partii deseru. Władze miasta Tiencin w Chinach za wszelką cenę starają się znaleźć wszystkich klientów, którzy zdecydowali się na zakup tych lodów.

W firmie Tianjin Daqiaodao Food Company przetestowano na obecność koronawirusa już 1662 pracowników i poddano ich kwarantannie. 700 osób otrzymało negatywny wynik testu. Póki co nie wiadomo, jak z pozostałymi.

Lody zostały przebadane trzykrotnie i za każdym razem próbka wykazywała pozytywny wynik. Wszystkie produkty, które zostały wytworzone przez firmę, zapieczętowano i skierowano do miejskiego centrum kontroli epidemicznej.

Każdy, kto kupił skażony lody, powinien powiadomić o tym służby sanitarne.

“Prawdopodobnie nie musimy panikować, że każde opakowanie lodów nagle zostanie skażone koronawirusem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to związane z problemem związanym z higieną w fabryce“ – informuje Dr Stephen Griffin, wirusolog z Uniwersytetu w Leeds w Wielkiej Brytanii.

“Epidemiolodzy podejrzewają, że wirus przetrwał w lodach przez niską temperaturę w chłodniach. Prawdopodobnie produkty miały kontakt z pracownikiem chorującym na Covid-19.Służby ujawniły również, że lody powstają z mleka w proszku importowanego z Nowej Zelandii oraz serwatki importowanej z Ukrainy” – przekazuje Polsat News.

“Oczywiście każdy poziom skażenia jest nieakceptowalny i jest powodem do zmartwień, ale zakażenie może wynikać przez problem z zakładem produkcyjnym i utrzymaniem higieny w miejscu pracy” – przekazał dr Griffin dla stacji Sky News.

“Myślę, że to jednorazowa sytuacja” – dodał.

Władze w Tianjin zadecydowali, że zakład produkcyjny zostanie zdezynfekowany i poprosili mieszkańców, którzy kupili lody o to, aby przebadali się pod kątem obecności koronawirusa.

Źródła: polsatnews.pl/o2.pl/news.sky.com