in

Jesteś w stanie rozpoznać przedmiot z tej fotografii? Jeśli tak, należysz do grona nielicznych!

Odwiedziny strychu czy też piwnicy, w wielu przypadkach łączą się ze wspomnieniami z dzieciństwa. Tym bardziej, iż są to chyba jedyne miejsca w domu, w którym znaleźć można tak wiele, starodawnych skarbów.

Czy przypominasz sobie do czego służył ten przedmiot??
Jeśli urodziłeś się po roku 1980 możliwe, że tego nie będziesz wiedział. Z całą pewnością nie jest to jednak otwieracz do butelek!

Zastanów się jeszcze parę chwil….

Teraz wszystko jasne? To klucz do dokręcania wrotek i łyżew!

Za dawnych czasów ostrze łyżwy, podobnie jak stelaż wrotek był przymocowywany do obuwia. Kluczyk zaprezentowany na zdjęciu, służył więc do właściwej regulacji i montażu. Przedmioty trzeba było dokładnie przykręcić, aby nie spadały z nóg podczas jazdy. W latach siedemdziesiątych ludzie spotykali się na dyskotekach. Kluby jednak zdecydowanie różniły się od tych współczesnych. W Stanach Zjednoczonych, umiejętność jazdy na rolkach była wręcz niezbędna, gdyż to właśnie jeżdżąc na wrotkach, młodzież tańczyła. Dlatego więc posiadanie takiego kluczyka, gwarantowało wyśmienitą zabawę przez całą, długą noc!
 
Stare przedmioty, zapomniane gdzieś na strychu mają swoją duszę… Pozwalają na przypomnienie sobie dni beztroski i radości oraz sentymentalną podróż w czasie.