in

Skandaliczne nagranie z polskiej szkoły. Nauczycielka przesadziła?

Z pewnością znaczna część osób jest zdania, że czasy przemocy szkolnej to już przeszłość, jednak, jak się okazuje, nic bardziej mylnego. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie miała miejsce sytuacja, która w momencie wywołała prawdziwą burzę w sieci.

Opublikowano nagranie, które mówi samo za siebie. Możemy na nim zobaczyć, jak nauczycielka uderzyła ucznia w czasie lekcji. Afera została nagłośniona przez portal ibytow.pl.

Skandal w szkole

We wtorek w w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie miało miejsce nadużycie kompetencji ze strony nauczycielki. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak kobieta bije ucznia po głowie.

Jak wynika z doniesień, incydent wydarzył się w klasie III technikum drzewnego. Nie jest to pierwszy raz, gdy dzieją się tam takie rzeczy, ale po raz pierwszy zostały one nagrane przez jednego z uczniów.

Na reakcję Kuratorium Oświaty w Gdańsku nie trzeba było długo czekać. Dyrektor szkoły został wezwany do wyjaśnienia sprawy w trybie pilnym.

„Dyrektor, jako przełożony zatrudnionych w szkole pracowników, ma obowiązek wyjaśnić, czy nie doszło do uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 ustawy Karta Nauczyciela” – przekazuje Beata Wolak z gdańskiego Kuratorium Oświaty.

Przemoc fizyczna wobec ucznia powinna spotkać się z karą, jednak rzeczywistość niejednokrotnie pokazuje, że jest inaczej. Jak będzie w przypadku sprawy nauczycielki z Bytowa?

Źródło: IBytów.pl, o2.pl