in ,

Bezdomny ze zdjęcia w sieci okazał się zaginionym bratem. Po 10 latach rozłąki doszło do upragnionego spotkania

Kiedy mija 10 lat od zaginięcia brata, nadzieja na jego odnalezienie powoli wygasa. Kiedy się jednak po 10 latach odnajduje, radość jest nie do opisania. W tym wypadku miało to miejsce w bardzo nietypowych okolicznościach.

Mieszkaniec Brazylii któregoś razu postanowił wyjechać z kraju i zerwać kontakt z rodziną. Przez dwa lata był bezdomny. Gdy jego zdjęcie trafiło do sieci, natrafiła na nie siostra mężczyzny.

João Coelho Guimarães był bezdomnym, który dbał o siebie, nie spożywał alkoholu i nie brał narkotyków. Znał go niemal każdy mieszkaniec, z którym urządzał sobie miłe pogawędki. Jedna z nich skończyła się wizytą u fryzjera. Właściciel salonu postanowił, że przeprowadzi niezwykłą metamorfozę bezdomnego.

Brat odnaleziony dzięki Instagramowi

Bezdomny przebywał przede wszystkim w dzielnicy Setor Marista w Goianii. Znał tam niemal każdego. 45-latek cieszył się tam ogromną sympatią. Mieszkańcy często z nim rozmawiali, pomagali mu i zapewniali jedzenie.

Któregoś razu bezdomny poprosił fryzjera, aby pożyczył mu brzytwę. Chciał obciąć swoją brodę, która stała się już bardzo długa. Fryzjer uznał, że zaprosi mężczyznę do salonu.

Mężczyzna dzięki fryzjerowi zmienił się nie do poznania. Dostał też od niego kilka garniturów. Wizyta Guimarães’a została sfotografowana, a zdjęcie wrzucono na Instagrama. Przez przypadek trafiła na nie siostra mężczyzny. Od razu zadzwoniła do salonu.

Rodzeństwo spotkało się po 10 latach rozłąki. Siostra przyjechała do Goianii, by zobaczyć zaginionego brata. Zapytała go od razu, czemu uciekł i wybrał życie na ulicy. Mężczyzna nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. Nie zamierzał również wrócić do domu z siostrą, ale uznał, że zacznie kontaktować się z rodziną od czasu do czasu.

Kobieta była rozczarowana tym, że nie wróciła do domu z bratem. Nie wiedziała, dlaczego woli on życie na ulicy. Pozostało to tajemnicą.

źródło: fakt.pl