in

Nagle wprowadzono kolejny zakaz. Polakom grozi niebezpieczeństwo?

Polacy z pewnością będą oburzeni, kiedy tylko dowiedzą się o nowym zakazie, do którego trzeba się będzie stosować. Nikt nie spodziewał się, że dojdzie do czegoś takiego.

Niestety, nie ma odwrotu i trzeba się z tym pogodzić. O czym mowa?

Każdy z nas chce spędzić wakacje jak najlepiej, co wydaje się być jednoznaczne z tym, że pilnujemy, aby było bezpiecznie. Nie chcemy się narażać na zakażenie koronawirusem i inne choroby, które czyhają niemalże na każdym kroku. Jak się okazuje, może być to jeszcze bardziej utrudnione.

Wakacje nad morzem nie są najlepszym pomysłem? W niektórych częściach kraju chyba tak. W życie wchodzi nowy zakaz – nic na to nie poradzimy.

(Nie)bezpieczne wakacje nad morzem?

Nie da się zapomnieć o nakazie zakrywania ust i nosa, zachowywaniu bezpiecznego odstępu czy dezynfekcji. To jednak nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać w tym roku. Niebezpieczeństwo czyha także nad morzem. Mowa oczywiście o sinicach – ze względu na bezpieczeństwo turystów zamykane są nadmorskie kąpieliska.

Jak informuje RMF24, w województwie pomorskim zostało już zamkniętych 5 z około 60. Poinformował o tym Główny Inspektorat Sanitarny.

Turyści muszą pogodzić się z tym, że nie będzie wstępu na kąpieliska w Gdyni Redłowie, we wszystkich trzech kąpieliskach w Krynicy Morskiej, a także jednym z trzech na Helu – na tzw. Małej plaży.

Podkreśla się także fakt, iż w pozostałych 50 kąpieliskach można czuć się bezpiecznie. Tam, gdzie jest jednak zakaz kąpieli, powinniśmy się do tego stosować, ponieważ kontakt z sinicami może zakończyć się tragedią.

Źródło: RMF24