in

Wiecie dlaczego warto sikać pod prysznicem? – Odpowiedź Was mocno zaskoczy!

Jeśli dziwi Cię, że naukowcy zalecają sikanie pod prysznicem, to nie jesteś wyjątkiem. Większość z nas uważa to raczej za niestosowne czy wręcz obrzydliwe.

A jednak podobno warto to robić, ponieważ mocz ma dodatkowe wartości odkażająco dezynfekujące i nie tylko sikanie na siebie nam nie szkodzi, co wręcz sprzyja.

Każdy mocz oddany pod prysznicem to mniej zużytego papieru i wody, ale to akurat jest argument raczej tylko dla tych, którzy są zafiksowani na eko.

Całą resztę niech przekona fakt, że skład moczu jest naprawdę bezpieczny i przyjazny. Składa się głównie z wody, mocznika i soli mineralnych. Znajdują się w nim glukoza, aminokwasy i elektrolity.

Warto więc pamiętać, że w okolicznościach, w których nie mamy dostępu do środków dezynfekujących, można wspomóc się własnym moczem.

Czy wiedzieliście, że mocznik jest składnikiem wielu drogich kosmetyków. Ma bowiem właściwości silnie nawilżające.
 

 
Na grzybicę stóp pomogą okłady z moczu!
 

 
Niektórzy wierzą we właściwości uzdrawiające moczu. Urynoterapia była stosowana w większości kultur, ale brak jednoznacznych badań potwierdzających sens wprowadzania produktu ubocznego przemiany materii jakim jest mocz, z powrotem do organizmu. Powierzchniowo jednak na pewno nie zaszkodzi i jeśli oddasz mocz pod prysznicem nic takiego się nie stanie.