in

Nie pozwól dziecku siadać w ten sposób – Niesie to tragiczne konsekwencje do końca życia!

Kształtowanie dobrych postaw i nawyków to obowiązek każdego rodzica. Niestety, wielu nie zdaje sobie sprawy jak wielki wpływ, mają one na całe, przyszłe życie dziecka.

Na przykład tak niepozorna rzecz, jak sposób siadania podczas zabawy.

Wiele dzieci wybiera siad w kształcie litery W. Jest dla nich wygodny i stabilny. Można w nim przebywać długo i łatwo wstać, więc wiele dzieci trudno oduczyć siadania w tej pozycji. Niestety jest to bardzo ważne.

Nie pozwalaj dziecku siadać w ten sposób. On bardzo zniekształca, delikatny i elastyczny jeszcze, układ kostny.

Dziecko, które będzie siedzieć w ten sposób, nabawi się poważnych problemów ortopedycznych i wad postawy, które odbiją się na jego zdrowiu w przyszłości.
 

Długie przesiadywanie w pozycji W zniekształca nogi, powoduje skręcenie kolan do wewnątrz, a także stóp i łydek, nieprawidłowy rozwój stawów biodrowych, skrócenie tylnych mięśni ud, osłabienie mięśni tułowia. Zniekształcenie kończyn powoduje także złe ustawienie pionowe kręgosłupa, a co za tym idzie wadę postawy i jej konsekwencje w przyszłości.
 

 
Małe dzieci spędzają dużo czasu na zabawie w pozycji siedzącej. Bezwzględnie koryguj sposób w jaki siada. Najzdrowsze pozycja do siedzenia to „siad po turecku” lub z wyprostowanymi nóżkami.