in

Wyczerpany człowiek upada w środku lasu, wtedy ze wszystkich stron otaczają go wilki

W dzisiejszym świecie trzeba pamiętać, że życzliwość dla innych jest wartością bezcenną. Często przypominamy sobie o tym, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Będąc świadkiem jawnego aktu hojności, albo czytając lub oglądając coś, co potwierdza, że jesteśmy dobrzy z natury.

Bez wątpienia reklama „To leży w naszej naturze” Shangri-La Hotels and Resorts przysłuża się do wzmocnienia idei, że w najlepszym interesie nas wszystkich leży wzajemne wspieranie się i pomaganie.

W półtoraminutowym klipie obserwujemy zagubionego zimą, w górach, człowieka. Jest wyczerpany, jest zrozpaczony i przemarznięty tak, że nie może dłużej iść.

Co więcej, wokół niego czają się wilki, jakby tylko czekały, aż padnie z wyczerpania.

Mężczyzna nie jest w stanie rozpalić ogniska, by się ogrzać, w końcu kładzie się bez sił i zapada się w śnieg. Wilki niemal natychmiast koordynują plan podejścia. Otaczają go i zbliżają się.

Pośród śnieżnej zamieci i stadem dzikich wilków wokół, sprawy wyglądają ponuro dla samotnego wędrowca. Ale kiedy się budzi, jest świadkiem niezwykłej sceny.

Zobacz film poniżej:
 

„Objąć obcego jak własnego. To leży w naszej naturze…”
 
Co za potężny przekaz! Jasne, że to fikcja, ale przypomina nam, że kiedy zaistnieją odpowiednie okoliczności, każdego stać na akt dobroci, współczucia i pomocy.