Fot. KPP WYSZKÓW
in

Seniorzy kupili „lecznicze” masło na targu. Po spożyciu wylądowali w szpitalu

W poszukiwaniu ulgi w bólach stawów, starsze małżeństwo z Wyszkowa (woj. mazowieckie) nabyło na lokalnym targowisku masło, które przyniosło im znacznie więcej problemów, niż korzyści. Produkt, który miał przynieść ulgę, okazał się być marihuaną, powodując u seniorów poważne komplikacje zdrowotne, co wymagało ich natychmiastowej wizyty w szpitalu.

Niebezpieczny zakup na targowisku

Seniorzy próbując uśmierzyć ból w stawach, upiekli sobie owsiane ciasteczka z masłem zawierającym THC i zjedli. Produkt ten zakupili na miejscowym targowisku. Para seniorów, 66-latka i 64-latek, narażona została na poważne niebezpieczeństwo po spożyciu zakupionego produktu. Stan ich zdrowia, jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie, był poważny.

„Z kobietą był utrudniony kontakt słowno-logiczny, miała bardzo obniżone ciśnienie tętnicze oraz objawy wstrząsu” — poinformował kom. Damian Wroczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Fot. KPP WYSZKÓW

Policja na tropie narkotyków

Na szczęście, małżeństwo otrzymało odpowiednią pomoc na czas i nie jest już zagrożone. Po powrocie do zdrowia, 66-letnia pacjentka pomogła policji w śledztwie.

„Kryminalni zabezpieczyli wypieki oraz masło, które trafiło do laboratorium kryminalistycznego celem wykonania dalszych badań. Śledczy będą wyjaśniać dokładne okoliczności sprawy, a w szczególności to kto sprzedał seniorom rzekomy „produkt medyczny”, czym mógł narazić ich na utratę życia i zdrowia” — zaznaczył kom. Damian Wroczyński.

Apel o ostrożność

Policja apeluje, aby nie eksperymentować z nieznanymi produktami, które mogą pochodzić z nielegalnych źródeł. Poważne konsekwencje takiego działania doświadczyli na własnej skórze seniorzy z Wyszkowa.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl