in ,

Co oznacza sen o zmarłym? Wielu nie zdaje sobie z tego sprawy.

Nie ma wątpliwości co do tego, że sny potrafią niekiedy zdumiewać i zastanawiać. Co w chwili, gdy śni nam się zmarły? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, a odpowiedź nie jest wcale taka oczywista.

Czy osoba ta chce nas do siebie zaprosić? A może pora na modlitwę o nią? Co tak naprawdę oznacza sen o zmarłym?

Zła wróżba czy bezsilność?

W naszych snach pojawiają się różne osoby – bardzo często te, za którymi tęsknimy, a których już przy nas nie ma. Zazwyczaj takie sny są bardzo przyjemne i sprawiają, że nie chcemy się budzić, ale zdarza się też, że stają się dla nas prawdziwym koszmarem, ponieważ nie wiemy, co oznaczają.

Dlaczego w naszych snach pojawiają się zmarli? Czy mają nam coś do przekazania? A może jest to zapowiedź naszej śmierci?

Jak się okazuje, zmarli śnią się najczęściej tym, którzy w swoim życiu walczą z silnymi emocjami i nie potrafią sobie z nimi poradzić. Czują się bezsilni i samotni. W takim przypadku sny o zmarłych stają się wyrazem bezradności w stosunku do tego, z czym przyszło nam się pogodzić i z tym, z czym przychodzi nam walczyć.

Jeśli zajrzymy do sennika, możemy dowiedzieć się, że sen o zmarłym zwiastuje niebezpieczeństwo i nieszczere intencje osób, które są najbliżej nas. Sennik ostrzega przed nieostrożnością, zwłaszcza w chwili, gdy kłócimy się ze zmarłym we śnie. Może to bowiem oznaczać, że ktoś z naszego otoczenia chce naszej porażki.

Niektóre interpretacje wskazują też na to, że będziemy mieli do czynienia z pogorszeniem stanu zdrowia. Nie należy się tym jednak do końca przejmować, bo gdzie indziej przeczytamy, że wręcz przeciwnie – sen o zmarłym jest zapowiedzią dobrych wieści.

Zmarli często śnią się tym, którzy są bardzo uduchowieni. Takie osoby mogą otrzymywać od nich różne wskazówki.

Niekiedy jednak wcale nie musimy doszukiwać się drugiego dna w śnie o zmarłym. Może po prostu za nim tęsknimy i chcemy, aby był obok?

Źródła: popularne.pl, elle.pl, dziendobry.tvn.pl, glamour.pl