fot. freepik.com
in

Oto 6 sekretów, które skrywa sala kinowa – Zastanów się nad nimi przed kolejnym seansem!

Oglądanie nowości filmowych na kinowym ekranie zawsze przynosi wiele wrażeń i emocji. Przedstawiamy Wam jednak kilka sekretów na temat kina.

Przed następnym wybraniem się w to miejsce, z pewnością pomyślisz czy nie lepiej poczekać na film DVD.

1. Apetyczny zapach popcornu

Wchodząc do kina od razu czujemy niezwykły zapach popcornu, któremu trudno się oprzeć. Właściciele kin specjalnie dodają do niego aromatyczne przyprawy o smaku maślanym czy bekonowym – to zapachy na które cieknie nam ślinka. Jeśli jest to zwykły solony popcorn z pewnością został usmażony na specjalnym oleju.

2. Cena popcornu

Pudełko popcornu czasami przewyższa cenę biletu. Właściciele dobrze wiedzą, że popcorn stał się ikoną kina i pozwalają sobie na tak wysokie ceny. Koszt porcji popcornu może równać się dobremu obiadowi w restauracji. Sam zastanów się, co jest lepsze.

3. Niekoniecznie świeży popcorn

Obsługa kina często ma obowiązek zebrania resztek popcornu z maszyny po ostatnim seansie do plastikowego woreczka. Na następny dzień jest on dokładany do świeżego, ciepłego popcornu, tak aby klient niczego nie zauważył.

4. Lepka podłoga i brudne fotele

Chociaż obsługa po każdym seansie ma obowiązek sprzątnąć salę, na jej dokładne oczyszczenie po prostu brakuje czasu. Pracownik może co najwyżej szybko i niedokładnie zamieść resztki popcornu. Pozostały karmel, masło czy rozlane napoje zostaną tam do końca dnia, aż po ostatnim seansie w końcu będzie czas na umycie podłogi.

5. Uchwyty na kubki

Dopiero od 1981 roku przy fotelach zamontowano uchwyty na kubki z napojami. Po otwarciu pierwszego klimatyzowanego kina w Stanach Zjednoczonych pojawiło się miejsce na napoje. Powodem ich powstania było pragnienie, które dotykało amatorów słonego popcornu.
6. Głośne efekty

Wiele kin za nic ma wymagania dotyczące głośności filmów puszczanych na dużym ekranie. Filmy akcji, w których jest dużo strzelania i wybuchów, mogą przy regularnych seansach uszkodzić nam słuch.

Źródła: brightside.me