fot. youtube/ArizonaInterfaithMovement
in

Ta lekarka ma 102 lata i zdradziła sekret szczęścia. Chodzi o jedną rzecz wykonywaną rano

Gladys McGarey, znana praktykująca lekarka, jest prawdziwym przykładem na to, że wiek nie musi być przeszkodą, aby móc cieszyć się pełnią życia. Pomimo przekroczenia stu lat, jej energia, witalność i zdrowie są niezwykłe. Jednak jak udaje się jej zachować młodość i cieszyć się życiem w tak zaawansowanym wieku?

Odpowiedź na to pytanie tkwi w sekretach, które doktor McGarey zdradza w swojej najnowszej książce poświęconej odnalezieniu i pielęgnowaniu życiowego celu.

Sekret szczęścia

Kiedy obdarzeni jesteśmy zdrowiem, radością i siłą, możemy przekraczać granice naszych możliwości, rozwijać nasze talenty i wkładać naszą energię w działania, które niosą pożytek innym. Długowieczność pozwala nam zgłębiać mądrość i doświadczenie, dzielić się nimi z kolejnymi pokoleniami i wpływać na lepszą przyszłość naszej planety.

Ale jak zatem można osiągnąć te pożądane lata szczęśliwego życia? 102-letnia lekarka ma dla nas pewne rady.

„Nawykiem, który przez lata przynosił mi zdrowie i szczęście, jest umiejętność budowania wszystkiego od nowa, niezależnie od tego, czy jest to związek, ścieżka kariery czy projekt” – zaznacza.

Według McGarey, ważne jest rozpoczęcie dnia od pozytywnych bodźców, które budzą w nas optymizm i energię. Jednym z jej zaleceń jest włączenie optymistycznej muzyki, która pobudza nasze zmysły i stwarza pozytywną atmosferę. Melodie pełne radości i energii mogą znacznie wpłynąć na nasze nastawienie, pozwalając nam w pełni cieszyć się każdym dniem.

Następnie, Gladys McGarey zachęca do podjęcia krótkiego spaceru, zaraz po pobudzeniu. Bez względu na to, czy jest to przechadzka wokół domu, czy wycieczka po okolicy, ruch na świeżym powietrzu ma nieocenione korzyści dla naszego ciała i umysłu. Już kilka minut spędzonych na spacerze może ożywić nasze zmysły, poprawić krążenie krwi i zwiększyć poziom endorfin, co przyczynia się do poczucia dobrego samopoczucia.

„Podczas chodzenia pozwól swojemu ciału poruszać się luźno i swobodnie. Możesz nawet pozwolić sobie trochę potańczyć” – radzi Gladys.

Według lekarki nie ma sensu myśleć, o tym, co się już wydarzyło.

„Najszczęśliwsi ludzie wiedzą, kiedy nadszedł czas, aby przejść dalej i zapomnieć o tym co było wcześniej. Musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby żal zniknął” – podkreśla.

Podziel się tymi poradami z innymi!

Źródło:o2.pl