in ,

Para została przyłapana na uprawianiu seksu w parku. Wyrok sędziego zszokował cały świat!

Ten sędzia jest znany na całym świecie ze swoich pomysłowych kar. Zobacz listę jego 8 najpopularniejszych wyroków!

Pozwane osoby, które wchodziły na salę sądową w Painesville (Ohio) i miały okazję trafić na sędziego Michaela Cicconettiego, mogły być mocno zaskoczone otrzymanym wyrokiem, ponieważ po tym mężczyźnie można było spodziewać się dosłownie wszystkiego.

Przez 21 lat ten charyzmatyczny sędzia stosował system, który nazwał „twórczą sprawiedliwością” – dawał zupełnie nieoczekiwane, ale trafne kary dla pozwanych osób. Można powiedzieć, że Michael Cicconetti opierał swoje decyzje nieco na filozofii „Oko za oko, ząb za ząb”.

Oto jego najbardziej popularne wyroki:

1. Para trafiła do sądu po tym, jak przyłapano ją na seksie w miejscu publicznym, a był nim park. Kara? Musieli posprzątać cały park, w tym wszystkie użyte prezerwatywy. Musieli też wykupić reklamę w lokalnej gazecie i przeprosić w niej całe miasto i wszystkich, którzy widzieli ich haniebny czyn.

2. Kobieta porzuciła 35 kociąt w lesie podczas mroźnej zimy. Oprócz tego, że zapłaciła ona wysoką grzywnę, sędzia Cicconetti również dał jej poczuć smak tego okrutnego czynu na sobie. Kazał jej spędzić samej noc w lesie, także w okresie zimowym – bez jedzenia, wody czy namiotu. Ale ponieważ temperatura tamtego wieczoru spadła dosyć gwałtownie, sędzia Cicconetti był dla niej łagodny i pozwolił jej na rozpalenie ogniska.

3. Mężczyzna, który obrażał policjantów i nazywał ich „świniami”. W ramach kary, musiał stać na rogu ulicy z 170-kilogramowym wieprzem i trzymać znak z napisem: „To nie jest policjant”.

4. Pijany kierowca w ramach kary został wysłany do najbliższej kostnicy. Tam był zmuszony spędzić czas z ciałami dwóch ofiar, które zginęły w wypadku przez jazdę pod wpływem alkoholu.

5. Kobietę pozwano za to, że nie opłaciła przejazdu taksówką. Kara? Musiała przejść na nogach 48 km – dokładną odległość, którą pokonała w taksówce.

6. Mężczyzna ukradł pudełko pieniędzy z Armii Zbawienia, które zbierano na pomoc bezdomnym. Jego wyrok? Musiał spędzić dzień jako bezdomny na ulicy.

7. Część uczniów szkoły średniej przyłapano na przedziurawianiu opon autobusu szkolnego. Przez ich działania szkoła musiała zmienić planowany wyjazd na następny dzień. Nastolatkowie zmuszeni byli zorganizować piknik dla wszystkich poszkodowanych uczniów.

8. Dwóch nastolatków oskarżono o napisanie cyfr 666 na posągu Jezusa. Wyrok? Zostali zmuszeni przebrać się za Maryję i Józefa oraz poprowadzić osiołka przez całe miasto.

Według Cicconettiego 90 procent osób, które otrzymały „twórczą sprawiedliwość”, nie zostało ponownie aresztowanych. Brzmi to całkiem nieźle, prawda? Proszę podziel się tym artykułem, jeśli sądzisz, że ten sędzia postępuje dobrze!

Źródło: Wikipedia, News Herald, DN, WKYC