in

Te sceny sprzed lokali wyborczych zapiszą się w historii Polski. Jesteśmy w szoku!

Wybory prezydenckie w 2020 roku znacznie różnią się od tych, które miały miejsce dotychczas. W związku z pandemią koronawirusa pojawiło się wiele zmian, na które nikt nie był do końca przygotowany. W końcu doszło do tego, że wybory się odbyły, oczywiście przy zachowaniu zasad – każdy musi mieć maseczkę i zdezynfekowane ręce.

Przed lokalami wyborczymi pojawiły się tłumy. Do sieci trafiło nieprawdopodobne nagranie. Bardzo możliwe, że tegoroczne wybory przejdą do historii.

W dniu dzisiejszym wszystkie lokale wyborcze w naszym kraju są czynne od godziny 7:00 do 21:00. W związku z obowiązkiem zachowania reżimu sanitarnego, pojawiają się ogromne kolejki. Aby oddać swój głos na któregoś z dwóch kandydatów, trzeba naprawdę długo czekać.

W Krakowie przed szkołą podstawową nr 40 na Ruczaju już przed godziną 7:00 ustawiła się spora kolejka. Każdy miał na sobie maseczkę, ale wiele osób także rękawiczki. Jako pierwsi podchodzili do urn seniorzy.

Ogromne kolejki z samego rana były spowodowane tym, że mieszkańcy Ruczaju woleli oddać głos już rano i uniknąć kolejek w późniejszym czasie.

„Codziennie wcześnie rano wyprowadzam psa. Dzisiaj przed wyborami też. I teraz obaj idziemy oddać właściwy głos” – mówi pan Tomasz.

W mediach społecznościowych możemy znaleźć już mnóstwo nagrań ukazujących kolejki przed lokalami wyborczymi. Jedna z mieszkanek podkreśliła, że w takiej kolejce podczas pierwszej tury musiała stać ponad 40 minut, więc teraz wolała przybyć wcześniej.

„Starsi ludzie po prostu wstają wcześniej. Nawet gdybym chciał pospać dłużej, to mam psa, na poranny spacer i tak trzeba iść. Jak moje dzieci były małe, zawsze ze mną chodziły głosować, uczyły się odpowiedzialności za kraj, za ojczyznę. A teraz moje wnuki, niektóre już pełnoletnie, korzystają z wakacji – polityka ich prawie nie interesuje” – wyjaśnia starszy mieszkaniec Poznania.

Podziel się tym niewiarygodnym nagraniem ze swoimi bliskimi!