in

28 lat temu ta scena filmowa sprawiła, że świat wstrzymał oddech. Czy jeszcze ją pamiętasz?

28 lat temu, kultowy klasyk Dirty Dancing miał swoją premierę w kinach. Od tamtej pory, film stał się światowym hitem, który zgromadził ponad 200 milionów dolarów przychodów. To był pierwszy film w historii, który sprzedał milion egzemplarzy na wideo.

Ale czy wiesz, że przy produkcji filmu Dirty Dancing wcale nie zapowiadało się na to, że stanie się on takim hitem? Okazało się, że Patrick Swayze i Jennifer Grey nienawidzili pracy ze sobą ze względu na ich wcześniejsze doświadczenie w „Czerwonym świcie”. A na dodatek złego, praktycznie wszystkie wytwórnie uznały ten film za bezwartościowy. A jego jedynym sponsorem, chciał zostać producent produktu przeciwtrądzikowego Clearasil. Ale postawił on warunki, prosił o usunięcie wątku aborcji z filmu, oraz aby na każdym plakacie reklamowym widniała tubka z jego kremem. Jednak Eleanor Bergstein odmówiła współpracy.

Projekcje testowe a nawet samo studio wątpiło w film i uważało, że „Dirty Dancing” odniesie druzgoczącą klęskę.

Pomimo tych wszystkich przeszkód, film zdobył Oscara i wiele nagród Grammy za muzykę. Dirty Dancing jest jednym z najbardziej popularnych filmów naszego życia, i to jest jasne, dlaczego ludzie nadal kochają go tak bardzo.

Koniecznie podziel się swoimi myślami na temat tego filmu w komentarzach i udostępnij tę niezapomnianą scenę swoim przyjaciołom i rodzinie!